Kapitan AZS PWSZ Wałbrzych w Turbine Poczdam

Przez ostatnie dwa sezony Małgorzata Mesjasz była kapitanem i jednocześnie najlepszą piłkarką AZS PWSZ Wałbrzych. Od nowego sezonu 21-letnia reprezentantka Polski będzie grała w niemieckim zespole Turbine Poczdam. To jeden z najsłynniejszych żeńskich klubów w Niemczech.

Ostatni sezon Turbine zakończyło na 3. miejscu w Bundeslidze, a parę lat wcześniej w latach 2009-2012 zespół z Poczdamu był ostatni raz mistrzem Niemiec. Nowy klub Mesjasz to także były triumfator Ligi Mistrzyń - wygrał ją w 2005 i 2010 roku.

Jak na niemiecką Bundesligę to w Poczdamie w przeszłości grało już wiele Polek. Ostatnią z nich była Jolanta Siwińska, a wcześniej piłkarkami Turbine były inne reprezentantki Polski - Magdalena Szaj, Maria Makowska, Marta Otrębska czy choćby Agnieszka Leonowicz.

Małgorzata Mesjasz pochodzi z Częstochowy. Jest wychowanką UKS Olimpijczyk Częstochowa. Mając 16 lat jako piłkarka Gola Częstochowa zadebiutowała w Ekstralidze. Następnie grała także w 1. FC AZS AWF Katowice. Zimą 14/15 przeszła do AZS PWSZ Wałbrzych. Na szczeblu Ekstraligi w barwach trzech klubów rozegrała łącznie 124 mecze i zdobyła 51 bramek.