Nowe reprezentantki: Michalczyk i Karczewska

Podczas piątkowego meczu towarzyskiego Słowacja - Polska (1:0) debiut w reprezentacji Polski zaliczyły dwie zawodniczki. W wyjściowym składzie zespołu prowadzonego przez selekcjonera Miłosza Stępińskiego znalazły się Patrycja Michalczyk z Olimpii Szczecin i Nikola Karczewska z UKS SMS Łódź. Obie wcześniej grały w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

22-letnia grająca w obronie Michalczyk pochodzi z Dolnego Śląska. Jest wychowanką Nysy Kłodzko. W 2013 roku wraz z reprezentacją Polski U17 wywalczyła pamiętny złoty medal na mistrzostwach Europy. Od 2013 do 2016 roku grała w AZS Wrocław, a następnie przeniosła się do szczecińskiej Olimpii.

Napastniczka Nikola Karczewska ma 20 lat i pochodzi z Mazowsza. Jest wychowanką podwarszawskiej Zabkovii Ząbki. Latem 2015 roku trafiła do UKS SMS Łódź, najlepszego kobiecego klubu w województwie łódzkim. W ostatnim sezonie strzeliła 8 bramek w Ekstralidze. Od nowego sezonu będzie już strzelała gole dla innego Ekstraligowego klubu - ma nim być Górnik Łęczna.