Kiedrzynek i Dudek z wicemistrzostwem Francji

Na kolejkę przed końcem ligi francuskiej mistrzostwo zapewnił sobie Olympique Lyon, a Paris Saint-Germain zostało tym samym już oficjalnie wicemistrzem Francji. Zawodniczkami PSG są bramkarka 28-letnia Katarzyna Kiedrzynek oraz defensywnie usposobiona 22-letnia Paulina Dudek. Podczas bezpośrednich meczów PSG jesienią zremisowało z Lyonem 1:1, a wiosną uległo mu 0:5. Lyon pokonał także piłkarki z Paryża ćwierćfinale krajowego pucharu.

W tym sezonie Lyon trzynasty raz z rzędu wygrał swoją krajową ligę. Katarzyna Kiedrzynek w Paryżu gra od sześciu sezonów - pięciokrotnie z PSG kończyła sezon na 2. miejscu w D1 Féminine oraz raz na trzecim. Dudek w jednej z najsilniejszych żeńskich lig świata gra od wiosny 2018 roku. To jej drugi tytuł wicemistrzyni Francji.

Liga oficjalnie zakończy się na początku maja. W trakcie 21 z 22 rozegranych kolejek Kiedrzynek wystąpiła w 15 meczach, a Dudek w 14 i strzeliła jednego gola. Lyon i PSG mają zagwarantowany udział w 1/16 Ligi Mistrzyń w nowym sezonie. 

Przy okazji należałoby jeszcze wspomnieć, iż przed paroma dniami mistrzostwo Włoch z Juventusem zdobyła Aleksandra Sikora, a o obronienie mistrzostwa Niemiec walczy inna z reprezentantek Polski - Ewa Pajor grająca w Wolfsburgu.