Startują MMP futsalu U-16

Przez sobotę i niedzielę w Białymstoku rozgrywany będzie turniej finałowy MMP w futsalu dziewcząt U16.


W weekend rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu dziewcząt do lat 16. Dwanaście zespołów będzie rywalizować o złoty medal. Gospodarzem turnieju został wybrany klub Włókniarz Białystok. Areną mistrzostw będzie Hala Sportowa SP 8 przy ul. Jesiennej. Spotkania rozgrywane będą w sobotę od godziny 8:30 do 20 i w niedzielę od 8 do 18. Wstęp wolny.

Będą to już siódme w historii mistrzostwa w tej kategorii wiekowej. Tytułu wywalczonego przed rokiem we Wrocławiu będzie bronić Praga Warszawa (zobacz)

Turniej finałowy poprzedzony został ośmioma turniejami eliminacyjnymi. Łącznie o prawo bezpośredniej gry o medale rywalizowało 30 zespołów. Awans po eliminacjach uzyskało 10 drużyn, zaś Włókniarz Białystok jako gospodarz oraz Praga Warszawa jako aktualny mistrz mieli zapewnione miejsce w gronie finalistów.

MMP U16
Włókniarz Białystok - gospodarz mistrzostw
Praga Warszawa - mistrz 2017/2018
Stomilanki Olsztyn
Ząbkovia Ząbki
Astoria Szczerców
Bielawianka Bielawa
Unia Opole
SWD Wodzisław Śląski
TS ROW Rybnik
Tarnovia Tarnów
UKS Trójka Staszkówka Jelna
Wierzbowianka Wierzbno

Będzie to drugi w tym sezonie turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. W grudniu mistrzostwa rozgrywane w Toruniu w kategorii wiekowej U18 wygrał Rekord Bielsko-Biała. Teraz odbędą się mistrzostwa U16, a później jako ostatnie U14.