Mistrzowska dziesiona z łódzkiej bursy

Grzybowska, Sokołowska, Kałużna i Piórkowska razem współdzielą pokój w bursie. Każda ma własny złoty medal.


Życie łódzkich piłkarek toczy się przy ulicy Milionowej. To właśnie tam zlokalizowana jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Na jej obiektach jest także bursa szkolna gdzie zakwaterowane są uczennice-piłkarki oraz kompleks boisk, na których rozgrywane są mecze z udziałem UKS SMS Łódź na szczeblu Ekstraligi, I ligi kobiet oraz rozgrywek juniorskich. Zatrzymując się przy budynku bursy to jednym z ciekawszych pokoi w łódzkim internacie jest pokój numer 10 potocznie nazywany dziesioną.

Grać w koszulce z numerem "10" na plecach to spory prestiż. Być zakwaterowaną w pokoju o tym samym numerze w bursie SMSu Łódź to również prestiż, który aktualnie mają Gabrysia Grzybowska, Ala Sokołowska, Kasia Kałużna i Ewelina Piórkowska. Cała czwórka to oczywiście piłkarki UKS SMS Łódź. Są z rocznika 2002. W tym roku zostały podwójnymi mistrzyniami Polski. Razem ze swoim klubem kolejny raz zdobyły klubowe Mistrzostwo Polski U16 w rozgrywkach MLJM, a z kadrą województwa łódzkiego wygrały Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Podwójne złote medale z tego roku wiszące nad ich łóżkami utwierdzają je w przekonaniu, że dobrze zrobiły wyprowadzając się ze swoich rodzinnych miejscowości aby budować kariery piłkarskie. Alicja Sokołowska grająca jako stoperka pochodzi z Radomska. Skrzydłowa Kasia Kałużna wywodzi się z miejscowości Czastary, a obrończyni Ewelina Piórkowska czyli po prostu Piórko z okolic Kutna. Znacznie dalej do domu ma środkowa pomocniczka Gabriela Grzybowska. Do Łodzi "Grzybek" przyjechała z Białegostoku.

Cała czwórka zdobywając w tym roku podwójne złote medale zakończyła tym samym swój udział w rozgrywkach juniorek młodszych. Teraz jako rocznik 2002 przejdą do pierwszoligowych rezerw UKS SMS Łódź gdzie będą grać pod opieką trenerki Marzeny Salamon (dotychczas grały u trenera Adriana Sokołowskiego) i rywalizować w klubowych rozgrywkach U19. Dobrym występami na pierwszoligowych boiskach będą mogły zapracować na możliwość treningów w Ekstraligowym zespole oraz oczywiście na powołania do reprezentacji Polski U17.