Lubią inauguracje bo od 10-ciu lat wygrywają

Inauguracja nowego sezonu to jedna z najbardziej miłych chwil w całym sezonie. Zespoły po przerwie letniej z czystym kontem rozpoczynają rozgrywki. W lidze są beniaminkowie i wiele nowych piłkarek. Rozpoczęcia sezonu lubi Medyk Konin. Medalistki Ekstraligi od dziesięciu lat za każdym razem wygrywają na inauguracje swoich zmagań w nowym sezonie Ekstraligi kobiet. W ostatnią sobotę podopieczne trenera Romana Jaszczaka pokonały na wyjeździe UKS SMS Łódź 1:0. Jedynego gola strzeliła w 2. minucie spotkania Natalia Chudzik z rzutu karnego.

Przez ostatnie 10-lat Medyczki wygrały każdy mecz rozpoczynający sezon uzyskując łączny bilans bramkowym 39 do 3. Ostatni raz w 1. kolejce koninianki straciły gola w 2010 roku, a ostatni raz przegrały w 2008 roku z nieistniejącą już Unią Racibórz.