Siedlce znikają z mapy piłkarstwa kobiecego

Początki piłki nożnej kobiet w Sielcach na Mazowszu sięgają 1999 roku, kiedy to uformowała się pierwsza żeńska drużyna piłkarska w mieście. Zespół przed długie lata grał tylko w turniejach halowych. Wynikało to między innymi z ilości trenujących zawodniczek i braku zabezpieczenia finansowego aby wystartować w całosezonowych rozgrywkach. Dziesięć lat później, w 2009 roku MKS Pogoń Siedlce oficjalnie wstąpiła na mapę piłkarstwa kobiecego w Polsce debiutując wówczas w rozgrywkach II ligi kobiet, która w tamtym okresie była najniższym szczeblem piłkarstwa kobiecego w naszym kraju.

Przez pięć sezonów Pogoń grała w II lidze, a w 2014 roku spadła do III ligi mazowieckiej gdzie grała przez cztery ostatnie sezony. Łącznie wyszło dziewięć sezonów gry. W ostatnim czasie zespół zmagał się z problemami kadrowymi i finansowymi, przez co przegrywał mecz za meczem. Niestety w nowym sezonie klubu Pogoń Siedlce nie zobaczymy już ani w III, ani też w IV lidze mazowieckiej. Zespół nie zgłosił się do żadnych rozgrywek ligowych. Pozostaje mieć tylko nadzieje, że za rok piłka nożna kobiet w ligowym wydaniu powróci do tego 70-tysięcznego miasta.

- W Siedlcach jesteśmy spostrzegani jak piąte koło u wozu. Czy ktoś z Was wie, że od końcówki II ligi, nie otrzymaliśmy żadnej pomocy i wsparcia finansowego z Miasta, klub jedynie wspiera nas opłatą za opiekę medyczną i duchowo, sprzęt nie istnieje - pisał już dwa miesiące temu Michał Strzałkowski‎, który był założycielem piłkarskiej drużyny.