Katowice do Ekstraligi. Pierwsza porażka Pragi

W meczu na szczycie rozgrywek I liga kobiet, gr. południowa GKS Katowice pokonał u siebie Pragę Warszawa 2:0. Dzięki temu lider z Katowic powiększył swoją przewagę punktową nad stołecznym wiceliderem na 6 puntów i ma oprócz tego dodatkowo lepszy bilans w meczach bezpośrednich. Oba gole zdobyła niespełna szesnastoletnia Wiktoria Nowak w 57. i 89. minucie. Zawodniczki ze stolicy przez ostatnie dwadzieścia minut grały w przewadze jednej zawodniczki po tym, jak bramkarka Jessica Ludwiczak została ukarana czerwoną kartką. Przewaga nie została jednak wykorzystana i Prażanki przegrały swój pierwszy ligowy mecz w tym sezonie. GKS Katowice mający taką przewagę punktową jest na prostej drodze aby awansować do Ekstraligi kobiet. Do końca sezonu zarówno Katowice, jak i Warszawa mają do rozegrania jeszcze po sześć meczów.