Puchary WOŚP pojechały do Malborka i Bydgoszczy

W niedzielę w czasie trwania 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy MLKS Tucholanka Tuchola i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi zorganizowali XII Turniej Halowy Piłki Nożnej Kobiet o Puchary 26. Finału WOŚP. Udział w turnieju wzięło udział 8 drużyn w kategorii Open: Chojnice, Lębork, Malbork, Bytów, Włocławek, Wielowicz, Pruszcz i Tuchola. Natomiast w kategorii młodziczek 2005 i młodsze 5 drużyn: Bydgoszcz, Toruń, Zławieś Wielka, Wielowicz i Tuchola.

Turniej w Tucholi to udana impreza, nie tylko w aspekcie sportowym, ale również wspaniały walor pomocy w zbiórce funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznie Pomocy. Wszystkie drużyny wpisowe na turniej przeznaczyły właśnie na ten cel.

W kategorii Open triumfował zespół AKP Jastrząb Malbork, który w finale pokonał 1:0 gospodynie z Tucholanki Tuchola. Na podium uplasował się także FUKS Wielowicz. Kolejne miejsca zajęły zespoły: Lew Lębork, Canicuła Bytów, Startu Pruszcz Gdańsku, Red Devils Ladies Chojnice oraz AZS Włocławek. Tytuł MVP mistrzostw otrzymała Anna Kamińska z Tucholanki, jej klubowa koleżanka Kinga Murawska strzeliła najwięcej goli, zaś najlepszą bramkarką wybrano Patrycję Niemczyk z Fuks Wielowicz.

Turniej młodziczek wygrała natomiast UKS Tęcza Bydgoszcz. Tu mecze rozgrywane były systemem gier każdy z każdym. Jeden punkt mniej od Bydgoszczy miała UKPK Kania Toruń, a kolejce miejsca zajęły zespoły UKS Orkan Zławieś Wielka, Fuks Wielowicz, a także Tucholanka Tuchola.