Pierwsza liga futsalu. Jakby jej nie było

Rok temu reaktywowana została I liga futsalu kobiet będąca zapleczem futsalowej Ekstraligi. Tak samo jak najwyższa liga była ona podzielona na dwie grupy. W jeden grupie grały cztery zespoły, a w drugiej pięć. Obecny sezon wygląda pod tym względem lepiej, bo są już trzy grupy, w których łącznie rywalizuje 17 zespołów.

Początek tego sezonu pokazał jednak całkowitą klapę I ligi futsalu w poprzednim sezonie. Najpierw awans przyjął tylko jeden ze zwycięzców pierwszej ligi - Żyrardowianka Żyrardów, lecz po rozegraniu pierwszego meczu wycofała się z rozgrywek. Tym samym w Ekstralidze futsalu nie ma żadnego nowego zespołu, a co więcej - skład ligi jest uszczuplony niemalże od początku o jeden zespół.

To bieżący obraz sytuacji. Można jeszcze wspomnieć sytuacje wcześniejsze. Helios Białystok jako wicemistrz mistrz jeden z grup I ligi miał grać baraż o awans z Unifreeze Górzno ale wycofał się. GTS Bojszowy jako mistrz I ligi aby otrzymać puchar za awans musiało pojechać po niego do PZPN. Ciekawe ile zespołów grający obecnie w I lidze futsalu będzie chciało za rok wejść do futsalowej Ekstraligi...