Zabrakło jednego punktu do Bundesligi

Kornelia Grosicka była o włos od awansu do Bundesligi. Jej SV Meppen zabrakło zaledwie jednego punktu aby wywalczyć awans.


Jeden punkt bądź mówiąc inaczej zaledwie 6 minut dzieliło SV Meppen od awansu do Bundesligi czyli na najwyższy szczebel futbolu kobiecego w Niemczech. SV Meppen, którego piłkarką jest Kornelia Grosicka może zatem mówić o sporym pechu. Drużyna z Dolnej Saksonii w ostatniej kolejce 2. Bundesligi utraciła szanse na grę w elicie w przyszłym sezonie.

SV Meppen (53 punkty) przegrało walkę o awans do Bundesligi z Carl Zeiss Jena (54 pkt) oraz Turbine Poczdam (55 pkt), które uzyskały promocje do Frauen-Bundesligi. Meppen zakończyło sezon na trzecim miejscu, a tylko dwa pierwsze miejsca były premiowane awansem. Aby awansować klub Grosickiej w ostatniej kolejce musiał wygrać swój mecz oraz dodatkowo liczyć na brak zwycięstwa Turbine bądź Carl Zeiss Jena. Niestety dla Polki ten drugi warunek nie został spełniony.

Pomimo braku awansu do niemieckiej elity Kornelia Grosicka swój pierwszy sezon za granicą może zaliczyć do udanych. Wystąpiła we wszystkich 26 ligowych meczach swojego zespołu z czego 21 razy wychodziła w podstawowym składzie. Na boisku spędziła łącznie 74% maksymalnego czasu gry. Była autorką siedmiu goli będąc drugą najlepszą strzelczynią swojego zespołu.

Urodzona w 1999 roku Kornelia Grosicka jest wychowanką Błękitnych Stargard. W latach 2017-2021 grała w Olimpii Szczecin (dziś Pogoń Szczecin). Następnie dwa sezony spędziła w Czarnych Sosnowiec skąd rok temu przeszła do ówczesnego spadkowicza z Frauen-Bundesligi. Prywatnie jest siostrą Kamila Grosickiego, który został wybrany najlepszym piłkarzem Ekstraklasy 2023/2024.