III liga, gr. podkarpacka, 27.09.2014 r.
Motor Lublin - LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne 1:2
Kuryś - Nowak, Moszkowicz

Grodziszczanka: J. Joniec - Żak, Tabin, Rynasiewicz, Majkut, Kojder, S. Joniec, Chmura, Nowak, Moszkowicz, Rachwał, Piela

W sobotnie chłodne popołudnie na stadionie Juvenii w Przemyślu - kobieca drużyna reprezentująca barwy LKS Grodziszczanka odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach III ligi podkarpackiej kobiecej piłki nożnej, wygrywając z wyżej notowanym zespołem Motoru Przemyśl 2:1.

Dziewczęta w składzie Justyna Joniec, Karolina Żak , Karolina Tabin, Karolina Rynasiewicz, Dorota Majktut ,Gabriela Kojder, Sylwia Joniec, Andżelika Chmura, Małgorzata Nowak , Katarzyna Moszkowicz, Aneta Rachwał i Adrianna Piela - po wspaniałym meczu pełnym walki i determinacji pokonały zespól z Przemyśla. Już pierwsze minuty tego meczu wskazywały, że "Grodziszczanki" nie przyjechały do Przemyśla na pożarcie. W 10 minucie meczu strzał Małgorzaty Nowak wylądował na poprzeczce bramki przemyślanek a kolejne uderzenie z dystansu tym razem Katarzyny Moszkowicz, z trudem sparowała na aut bramkowy golkipera drużyny Motoru. Wyraźna dominacja zespołu z Grodziska została uwieńczona golem w 35 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne, pięknym strzałem piłkę w siatce umieściła Małgorzata Nowak. Swoje sytuacje miały również dziewczyny z Przemyśla - jednak ich celowniki nie były w tym dniu nastawione na strzelanie goli. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1: 0 dla "Grodziszczanek."

Druga połowa spotkania zaczęła się od wyraźnych ataków drużyny z Przemyśla. Widać było wyraźnie, że słowa przekazane w przerwie przez trenera wpłynęły mobilizująco na zespól z Przemyśla. W 55 minucie udowodniły to strzelając gola wyrównującego, którego autorem była Magdalena Kuryś. Od tego momentu spotkania mecz się wyraźnie wyrównał - obie strony miały swoje akcje i kontrataki. Jednak to za sprawą Katarzyny Moszkowicz, która w 75 minucie pięknym strzałem w samo "okienko" zdobyła gola na 2:1 - drużyna "Grodziszczanek" wywiozła z trudnego boiska - wyżej notowanego rywala trzy punktu odnosząc swoje pierwsze historyczne zwycięstwo w III lidze.

Nie obyło się również bez kontuzji. Już w pierwszej połowie bramkarka Justyna Joniec doznała urazu kolana i musiała opuścić boisko, a w bramce stanęła Andżelika Chmura zawodniczka z pola, dzielnie zastępując kontuzjowaną koleżankę. Wszystkim dziewczynom należą się gorące podziękowania za walkę, za hart ducha i za dążenie do zwycięstwa, a Justynie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko. (Arkadiusz Telka)