Przed krakowskimi derbami

Już jutro o godz. 11:00 dojdzie do piątych derbów Krakowa pomiędzy drużynami Podgórza i Bronowianki. Tym razem stawką spotkania będzie awans do baraży o I ligę.

Spotkania między tymi drużynami zawsze dostarczały mnóstwo emocji. Do tej pory krakowskie ekipy spotykały się 3 razy w lidze i raz w Pucharze Polski. W tych pojedynkach 3 razy góra było Podgórze, a raz w rundzie jesiennej w lidze Bronowianka. I to właśnie z tego powodu podopieczne Renaty Tokarz muszą jutro zwyciężyć chcąc marzyć o zajęciu 1. miejsca w świętokrzyskiej grupie II ligi.

Możliwe warianty (we wszystkich przypadkach zakładamy, że Podgórze wygra ostatni mecz z Lechią Strawczyn):
1. Wygrana Bronowianki lub remis
Bez względu wielkość wygranej oraz na wynik ostatniego meczu Podgórza z Lechią Strawczyn pierwsze miejsce zajmuje Bronowianka.

2a. Wygrana Podgórza różnicą jednej bramki
Wygrana 1:0 daje pierwsze miejsce dla Podgórza. Przy wygranej Podgórza 2:1 pod uwagę brany będzie bilans bramkowy z całego sezonu. W tym momencie Bronowianka ma bilans +91, a Podgórze +63. Zatem przy wyniku 2:1, Podgórze chcąc zająć pierwszą lokatę z Lechią Strawczyn musiałoby wygrać różnicą 26 bramek (!). Jednobramkowa wygrana "wyższa" niż 2:1 daje pierwsze miejsce Bronowiance.

2b. Wygrana Podgórza różnicą więcej niż jednej bramki
Pierwsze miejsce zajmie drużyna Podgórza.

Emocji na stadionie przy ul. Dekerta z pewnością nie zabraknie. Zapraszamy wszystkich sympatyków futbolu kobiecego w Krakowie w sobotę na godz. 11:00

Historia krakowskich derbów
Bilans spotkań:
1. 22.10.2006 (II liga, gr. śląska) - Podgórze - Bronowianka 4:1 (Czopik, Nechajewicz x2, Łukawska - Nalepka (k))
2. 29.05.2007 (II liga, gr. śląska) - Bronowianka - Podgórze 0:1 (Chrapkiewicz)
3. 13.10.2008 (II liga, gr. świętokrzyska) - Bronowianka - Podgórze 2:1 (Pilch, Gibalska - Warunek)
4. 03.11.2008 (Półfinał Pucharu Polski na szczeblu okręgu małopolsko-świętokrzyskiego) - Bronowianka - Podgórze 0:3 (Syta x2, Czopik)

Bilans (drużyny wygrane-remisy-porażki bramki strzelone:stracone)
Podgórze - Bronowianka 3-0-1 9:3

Bilans według czasu gry (drużyny wygrane-remisy-porażki bramki strzelone:stracone):
I połowa:
Podgórze - Bronowianka 2-1-1 5:2

II połowa:
Podgórze - Bronowianka 3-1-0 4:1

Strzelczynie bramek:
2 - Czopik, Nechajewicz, Syta (Podgórze)
1 - Chrapkiewicz, Warunek, Łukawska (Podgórze), Nalepka, Pilch, Gibalska (Podgórze)

We wszystkich spotkaniach od pierwsze do ostatniej minuty wystąpiły:
Podgórze:
Nechajewicz, Czopik, Syta
Bronowianka: Żadna z zawodniczek nie wystąpiła pełnych 360 minut. Najbliżej była Sandra Podżus, zmieniona w 3. meczu w 88. minucie przez Mariolę Sobieraj.