Górnik wygrywa w zaciętym meczu

W jedynym dzisiejszmy meczu Ekstraligi Górnik Łęczna pokonał GOSiRki Piaseczno 3:2

Ekstraliga kobiet, 13.04.2013 r. godz. 11:00
Górnik Łęczna - GOSiRki Piaseczno 3:2 (2:0)
Sznyrowska 37, Ciupińska 38, Zubczyk 87 - M. Dudek 59, Baran 65

Żółte kartki: Sznyrowska - Augustyniak

Górnik: Kiedrzynek - Kwietniewska, Hajduk (46 Kawalec), Żak, Huzarewicz, Krakowska (66 Ivanishyn), Guściora, Daleszczyk, Zubczyk, Ciupińska (90 Siczek), Sznyrowska

GOSiRki: Ożgo - Baran, Kacprzak, Chapska, Janicka, M. Dudek (90 Olszewska), L. Dudek (33 Bielińska), Należyta (45 Grudzińska), Zdonek, Stodulska, Augustyniak

Po sensacyjnej wygranej w tygodniu z Unią Racibórz GOSiRki dziś zmierzyły się w Łęcznej z Górnikiem. W pierwszej połowie nieszczęścia dla przyjezdnych zaczęły się po pół godzinie gry. Najpierw z rozciętą głową boisko opuścić musiała Linda Dudek, a chwilę później Górnik zdobyła w odstępie minuty dwie bramki. Najpierw Kaję Ożgo pokonała Anna Sznyrowska, a następnie Anna Ciupińska. Jeszcze przed przerwą z powodu kontuzji boisko opuścić musiała Paulina Należyta.

To jednak nie podłamało GOSiRek. Po zmianie stron najpierw eks-Górniczka Magda Dudek, a potem Emilia Baran doprowadziły do wyrównania. Ostatnie słowa należało jednak do Górniczek. Na 3 minuty przed końcem zwycięska bramkę dla podopiecznych Mirosława Stańca zdobyła Olha Zubczyk.