GOSiRki Piaseczno wygrały dziś z Unią Racibórz 2:1!

Ekstraliga kobiet, 10.04.2013 r. godz. 15:00
Unia Racibórz - GOSiRki Piaseczno 1:2 (0:1)
Chudzik 64 - Chapska 25, Stodulska 85

Unia: Antończyk - Konsek, Adobia, Leśnik - Chudzik, Mika, Kasperska (83 Jaszek), Wieczorek (59 Żelazko) - Wiśniewska - Chinasa, Asare (46 Kamczyk)

GOSiRki: Ożgo - Baran, Augustyniak (88 Wasil), Kacprzak, Zdonek (75 Bielińska) - Janicka, M. Dudek (83 Grudzińska), L. Dudek, K. Chapska - Stodulska, P. Należyta

W miniony piątek minęło 5 lat odkąd ostatni raz w meczu ligowym porażkę u siebie poniosła Unia Racibórz. Wtedy to podopieczne Remigiusza Trawińskiego przegrały z ówczesnym mistrzem Polski - AZS Wrocław.

Tą wspaniałą passe przerwały dziś piłkarki z Piaseczna. Dziewczyny pokazały dziś charakter, wygraliśmy po olbrzymiej walce! - mówił po meczu trener GOSiRek Krzysztof Dudek.

W pierwszej połowie za sprawą Katarzyny Chapskiej beniaminek prowadził 1:0. Na drugą połowę Gosirki wyszły skoncentrowane z planem solidnej gry w defensywnie i szukania okazji w kontratakach. Jednak 20 minut po rozpoczęciu II połowy wszystko wydawać by się mogło wróciło do normy, bowiem Natalia Chudzik doprowadziła do wyrównania. Mało tego, 10 minut później Unitki stanęły przed olbrzymią szansą objęcia prowadzenia. Rzut karny egzekwować miała Donata Leśnik, jednak jej strzał obroniła Kaja Ożgo!

5 minut przed końcem o sobie znać dała niezawodna Marta Stodulska, która urwała się po skrzydle i strzałem po długim słupku zdobyła drugą bramkę dającą Gosirkom sensacyjne, ale jakże cenne 3 punkty!