Mitech II Żywiec - Czarni Bytom Sucha Góra 1:3 (0:2)
Węglarz 88 - Hetmańczyk 37, 43, Tobor 50

Sędziowała: Agnieszka Rybarska (Pisarzowice)

Mitech II: Hudecka - Kupczak, Kalewska, Węglarz, Książek, Rozmus, Piecha, Szymczak, Rżany, Miodek, Zawada oraz Staniak, Szernik

Czarni: Duży - Murowska, Michalak, Guzy, Marczak, Kapica, Tobor, Guzek, Łomozik, Hetmańczyk, Tura oraz Wicik, Hetner, Mierzowska, Brulińska, Plewka, Kośla

Pomimo iż w weekend Ekstraliga kobiet w której występuje pierwszy zespół Mitechu Żywiec miała przerwę w rozgrywkach ligowych to piłkarki z Żywiecczyzny do kolejnego spotkania w ramach II ligi kobiet przystąpił bez zawodniczek które na co dzień walczą z najlepszymi zespołami kobiecymi w Polsce. Jedyną zawodniczką w składzie gospodyń sobotniego spotkania mająca na swoim koncie częste występy w Ekstralidze była 26-letnia Magdalena Węglarz, która zresztą w spotkaniu z Czarnymi zdobyła honorowego gola dla swojego zespołu.

W szeregach piłkarek z Bytomia zabrakło natomiast 27-letniej Iwony Tarnowskiej, która jeszcze do niedawna była trenerką bytomianek a obecnie pełni funkcję asystentki nowego trenera Czarnych - Adama Dyrdy. Wyjazd Tarnowskiej do Żywca uniemożliwiły obowiązki służbowe ale pomimo jej nieobecności piłkarki kierowane przez trenera Dyrdę poradziły sobie w Żywcu doskonale.
W 37. minucie Justyna Guzy zagrała do Natalii Hetmańczyk a ta przepchała się przez pole karne i strzałem po długim słupku dała prowadzenie swojemu zespołowi. Jeszcze przed przerwą goście po raz drugi pokonali bramkarkę Mitechu, Katarzynę Hudecką. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Karoliny Michalak futbolówkę głową do siatki skierowała 16-letnia strzelczyni pierwszej bramki - Natalia Hetmańczyk.

Po przerwie "Czarne" ponownie szybko skarciły miejscowe. Już pięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania kolejny rzut rożny egzekwowała Karolina Michalak, a tym razem po błędzie Katarzyny Hudeckiej do piłki zdążyła doskoczyć Sandra Tobor tym samym strzelając swojego drugiego gola w bieżącym sezonie. Dziesięć minut później na boisku przy stanie 0:3 pojawiła się Joanna Hetner dla której był do pierwszy mecz w barwach swojego nowego klubu. Ta 22-letnia napastniczka wcześniej występowała w Golu Częstochowa i była powoływana do młodzieżowych Reprezentacji Polski.
Honorowe trafienie dla Mitechu w 86. minucie zdobyła Magdalena Węglarz a kilkanaście sekund później tylko dzięki bardzo dobrej interwencji doświadczonej Sabiny Duży gospodynie nie cieszył się ze zdobycia drugiego gola.

Następne spotkanie Czarni Sucha Góra rozegrają w najbliższą sobotę kiedy to na również wyjeździe zmierzą się z walczącym o utrzymanie MKS-em Gogolin. Rezerwy Mitechu Żywiec udadzą się natomiast do zamykającego tabele śląskiej II ligi UKS'u Jaskółki Chorzów.