2L: Błękitni - Olimp 10:1 (foto)

II liga, gr. wielkopolska, 25.09.2011 r.
Błękitni Stargard Szczeciński - Olimp Gościno 10:1

Błękitni: Karpicka - Bartoszek, Połeć, Gryboś, Poziomska,Smurzyńska, Taube, Firlej, Warmbier (Sienkiewicz), Krus, K. Sosna (Winowicz)

Aż 10:1 wygrały Błękitne w meczu III kolejki II ligi kobiet z Olimpem Gościno ! Od początku spotkania to gospodynie nadały rywalkom tempo gry. Już w 4 minucie spotkania precyzyjnym uderzeniem popiasała się Monika Taube, która jako pierwsza wyprowadziła Błękitne na prowadzenie. Choć stargardzianki grały dość efektownie miały ogromny problem z wykańczaniem dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Najlepszą sytuację miała w 9 minucie Natalia Warmbier której strzał został w ostatniej chwili zablokowany przez obrończynię Gościna. Kilka minut później ta sama zawodniczka została nieprzepisowo zatrzymana przed polem karnym, a podyktowany przez sędziego rzut wolny perfekcyjnie wykorzystała Ewa Smurzyńska. Po kolejnym wznowieniu gry ze środka boiska tym razem to Olimpijki wyprowadzały groźne akcje i stwarzały dogodne sytuacje, których nie mogły zakończyć bramką. Jak to mówią "niewykorzystane sytuacje się mszczą" i tak było też i tym razem. Po bardzo dobrze przeprowadzonej akcji gości oraz po błędach naszej obrony zawodniczki Gościna umieścily piłkę w siatce pokonując w końcu znakomicie spisującą się między słupkami Iwonę Karpicką. Jak się później okazało była to pierwsza i ostatnia bramka dla drużyny przyjezdnych w tym spotkaniu bowiem w dalszej części meczu to Błękitne "układały grę pod siebie" . Najlepszym dowodem na to są jeszcze 3 trafienia z pierwszej połowie spotkania. Autorkami tych goli były kolejno Aneta Krus, Ewa Smurzyńska (rzut karny) oraz Karina Sosna !
W drugiej części spotkania tempo gry nie ustawało, jednak Błękitne traciły coraz więcej dobrze zapowiadających się sytuacji. Mimo to udało im się jeszcze pięciokrotnie pokonać bramkarkę gości. Zdecydowanie najskuteczniej grała Ewa Smurzyńska, która zdobyła kolejne 2 bramki oraz Aneta Krus, która także pokonała bramkarkę Olimpu jeszcze dwukrotnie. Ostatnią bramkę dla Błękitnych zdobyła w 80 minucie Natalia Winowicz ustalając tym samym wynik na 10:1 ! Warto wspomnieć iż Błękitne zagrały bez kilku podstawowych zawodniczek: Sandra Noworól (kontuzja), Kwak Weronika (choroba) oraz Katarzyna Mądrowska (wyjazd).