W derbach Krakowa AZS UJ wyraźnie pokonał Wandę 5:0.

I liga, gr. południowa, 04.09.2011 r. godz. 11:00
AZS UJ Kraków - Wanda Kraków 5:0 (2:0)
Bartosiewicz 15, Knysak 32, Wilk 58, Dul 83, Gruszka 87

AZS UJ: Kowalczyk - Kuśmierczyk, Helizanowicz (85 Ładocha), Kasprzycka, Gruszka - Podżus (46 Wilk), Wójcik, Bartosiewicz (62 Wróblewska), Knysak - Zapała, Dul (85 Juszczak)

Wanda: Leśniak-Reiss - Bilska, Saugo-Surówka, K. Grzywińska, Milc - Gąsłowska, Fiałek, Suchojad, Kamieńska, G. Grzywińska - Pilch (46 Klima)

W upalnych warunkach przyszło się zmierzyć dwóm krakowskim drużynom w meczu II kolejki I ligi. Zdecydowanie lepiej odnalazły się w nich bardziej doświadczone zawodniczki AZS UJ, które w zasadzie przez całe spotkanie prowadziły grę i kontrolowały sytuację.

Pierwsza bramka dla AZS padła w 15. minucie. Małgorzata Bartosiewicz zdecydowała się na strzał z ok. 15 metrów, a piłka wpadła do siatki po rękach Klaudii Leśniak-Reiss. Chwilę później uderzenie z narożnika pola karnego Anny Zapały trafiło w poprzeczkę. Na 2:0 podwyższyła w 32. minucie Magdalena Knysak, który przytomnie wykorzystała dośrodkowanie z prawej strony.

Druga połowa to już całkowita dominacja AZS UJ. W 58. minucie na 3:0 bramkę ładną główką po rzucie rożnym zdobyła Kinga Wilk. Później kilkakrotnie swoje koleżanki dobrymi interwencjami w bramce ratowała Klaudia Leśniak-Reiss. Wanda jednak w tym spotkaniu nie potrafiła utrzymać piłki z przodu, stąd raz po raz zawodniczki AZS UJ znajdowały się w dogodnych sytuacjach w polu karnym. Ostatnie dwie bramki padły już w końcówce meczu. Najpierw pięknym strzałem w samo okienko popisała się Karolina Dul, a wynik na 5:0 po indywidualnej akcji ustaliła Karolina Gruszka.