Ekstraliga kobiet, 13.08.2011. r. godz. 12:00
Pogoń Women Szczecin - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
Sokolova 62

Czerwona kartka: Proposina

Pogoń: A. Piotrowska - Pałaszewska, Kaźmierczak, Kowalik, Proposina, M. Sinka (60 Z. Sinka), Balcerzak, Barlewicz (76 Zdunek), Siwińska, Kasperska, Barlage

Górnik: Kiedrzynek - Kudyte, Kawalec, Hajduk, Kwietniewska - Zubczyk (81 Stępniewska), Guściora, Alekperova, Dudek - Sokolova (85 Huzarewicz), Sznyrowska

Mecz ubiegłorocznych beniaminków zapowiadał się niezwykle ciekawie. Pogoń w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki walczyła o miejsce na podium, a Górnik zanotował fanatyczną rundę wiosenną w której przegrał tylko jedno spotkanie, a wygrał m. in. z Pogonią aż 5:0!

W szczecińskiej drużynie od pierwszego gwizdka wystąpiła Marlena Kowalik - wielokrotna reprezentantka Polski oraz Monika Sinka - reprezentantka Rumunii. Z kolei w Łęcznej zadebiutowała pozyskana z Unii Racibórz Marlena Hajduk.

Przez większość spotkania grę prowadziły przyjezdne, ale na przeszkodzie im stawały albo Anita Piotrowska albo brak skuteczności. Dopiero w 62. minucie po dośrodkowaniu Anny Sznyrowskiej do bramki trafiła Julia Sokolova. Pogoń mogła jeszcze uratować jeden punkt. W ostatnich minutach po podaniu Darii Kasperskiej minimalnie chybiła Jolanta Siwińska.