Pogoń Tczew nowym mistrzem Polski!

Był rewanż za zeszły rok. Pogoń Tczew została mistrzem kraju w beach soccerze. Sparta Daleszyce tym razem wicemistrzem.

Na plaży w Gdańsku zakończyły się XVIII Mistrzostwa Polski kobiet w plażowej piłce nożnej (Beach Soccer). Turniej trwał trzy dni od czwartku do soboty. O medale rywalizowało osiem drużyn, które wcześniej przeszły eliminacje w ramach turnieju o Puchar Polski, który miesiąc wcześniej odbył się w Gdańsku.

Najlepszą drużyną została Pogoń Tczew. W meczu finałowym tczewianki prowadzone przez trenera Mateusza Srokę będącego jednocześnie selekcjonerem kobiecej reprezentacji w beach soccerze pokonały UKS Sparta Daleszyce 4:2. Można mówić, że był to rewanż za ubiegłoroczny finał, kiedy to Sparta w meczu o mistrzostwo Polski pokonała Pogoń 2:1. Dla Pogoni, która w beach soccera gra od 2018 roku to jej pierwszy mistrzowski tytuł.

Trzecie miejsce na podium zajął Red Devils Ladies Chojnice, który w meczu o brązowy medal zdeklasował Czarnych Rząśnia aż 10:0. Łącznie z rozgrywkami o Puchar Polski w tym sezonie kobiecego beach soccera wzięło udział 18 zespołów.

Tytuł MVP mistrzostw otrzymała Angelika Kwiatkowska z mistrzowskiej Pogoni. Najlepszą bramkarką została jej zespołowa koleżanka Adriana Banaszkiewicz. Królową strzelczyń w tym roku była Federica Dallara z Daleszyc.

Medale i puchary zawodniczkom wręczali Adam Kaźmierczak, Grzegorz Morkis, Bogdan Duraj i Rafał Gnybek z Polskiego Związku Piłki Nożnej.