Królowa Ekstraligi zostaje w Szczecinie

O rok swój kontrakt z Pogonią przedłużyła Natalia Oleszkiewicz. Tym samym królowa strzelczyń Ekstraligi zostaje w lidze.


W nowym sezonie Pogoń Szczecin dalej będzie mogła liczyć na swoją najlepszą snajperkę. Natalia Oleszkiewicz, która w minionym sezonie wspólnie z Dumą Pomorza wywalczyła historyczne mistrzostwo Polski a sama została królową strzelczyń Ekstraligi przedłużyła o rok swój kontrakt z mistrzyniami kraju. Jest to informacja ważna nie tylko dla szczecińskiego klubu, ale także dla całej ligi bowiem jej królowa zostaje dalej w grze na krajowych boiskach.

Podczas zeszłych rozgrywek 22-letnia Oleszkiewicz zdobyła 15 goli, z czego dwanaście w rundzie wiosennej oraz trzy ostatniej wiosny. Jej dobra dyspozycja jesienią poskutkowała powołaniami do kadry narodowej, w której zadebiutowała na początku 2024 roku. Napastniczka Pogoni w końcowej klasyfikacji strzelczyń o dwa gole wyprzedziła swoją zespołową koleżankę Emilię Zdunek oraz zdobyła o trzy gole więcej niż Marcelina Buś ze Śląska Wrocław uzyskując swój pierwszy w karierze tytuł królowej strzelczyń. Razem z Oleszkiewicz w Pogoni na kolejny zostanie także wicekrólowa strzelczyń Ekstraligi - Emilia Zdunek, o czym poinformowano już wcześniej.

Natalia Oleszkiewicz pochodzi z Drawska Pomorskiego. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynała w tamtejszej Drawie. Latem 2016 roku przeszła do Olimpii Szczecin, która w 2022 roku przekształciła się w Pogoń Szczecin. Początkowo grała jako obrończyni. Dopiero później została przesunięta do przodu i stała się napastniczką. Na boiskach Ekstraligi strzeliła jak do tej pory 32 gole.

Pozostanie Oleszkiewicz w Pogoni Szczecinie oznacza, że w nadchodzącym sezonie będzie ona jedyną w lidze piłkarką mającą w dorobku tytuł królowej strzelczyń Ekstraligi kobiet. Najskuteczniejsze napastniczki ligi z poprzednich lat grają za granicą. We francuskim zespole Fleury 91 wspólnie gra Dominika Kopińska (królowa strzelczyń 2022 i 2023) i Ewelina Kamczyk (królowa strzelczyń w latach 2016-2021). Z kolei Chinonyerem Macleans, która w 2022 roku była królową Ekstraligi ex aequo z Kopińską jest aktualnie piłkarką rosyjskiego Lokomotivu Moskwa.