W Rzeszowie zmiana trenera po awansie

Resovia Rzeszów będzie miała nowego trenera na swój debiut w Ekstralidze. Łukasz Wojtala po roku pożegnał się z zespołem.


Informacja o charakterze niespodzianki napłynęła z Podkarpacia. Resovia Rzeszów, która po ośmiu sezonach gry w I lidze wygrała teraz rozgrywki i uzyskała swój historyczny awans do Ekstraligi, czyli na najwyższy szczebel piłkarstwa kobiecego będzie miała nowego trenera.

Jak poinformował święzo upieczony beniaminek Ekstraligi Łukasz Wojtala nie będzie już trenerem zespołu. Jego umowa zawarta rok temu na czas jednego sezonu wygasła i nie została przedłużona. Resovia będzie miała nowego trenera, a Wojtala ma objąć inny kobiecy zespół w I lidze.

Łukasz Wojtala trenerem pierwszoligowych piłkarek został dokładnie rok temu. Wcześniej także był związany z kobiecym futbolem. Pracował w Czarnych Sosnowiec oraz w 2021 roku awansował z TS ROW Rybnik z I ligi do Ekstraligi. Teraz powtórzył sukces z Resovią.

Kobieca sekcja piłkarska Resovii to paru lat jest najlepszym żeńskim klubem w województwie podkarpackim. Klub oprócz zespołu seniorek, który uzyskał w tym roku historyczny wynik z powodzeniem szkoli również młodzież. Jego juniorki grają w Centralnej Lidze Juniorek U18 oraz U16 natomiast zespół U13 w tym roku został mistrzem Polski młodziczek.