Górnik Zabrze w II lidze

Pierwszym zespołem, który w tym sezonie uzyskał awans do II ligi kobiet jest Górnik Zabrze.


Na kolejkę przed końcem sezonu w III liga kobiet, gr. śląska mistrzostwo ligi dające awans na szczebel centralny zapewnił sobie Górnik Zabrze. Tym samym żeńska sekcja piłkarska Górnika wchodzi do II ligi kobiet.

Awans piłkarki z Zabrza zapewniły sobie w 17. kolejce. Grając na głównej płycie stadionu Górnika pokonały ULKS Bogdańczowice 3:0. Ten wynik jednak nie zapewnił im awansu. Radość nastała dzień później, kiedy to Unia Opole pokonała Moto Jelcz Oława 3:1, dzięki czemu Oława straciła szanse na spuszczenie Górnika z pozycji lidera.

Dla Górnika awans do II ligi obejmującej terytorialnie pół kraju to niewątpliwy sukces. Przez ostatnie lata piłkarki z Zabrza grały głównie na poziomie międzywojewódzkim w III lidze.

Pod szydłem Górnika Zabrze piłkarki ze Śląska grają od dwóch lat. Wcześniej od 2005 roku funkcjonowały jako KKS Zabrze, a pierwotnie w latach 2002-2005 jako KS Zaborze Zabrze. Na czele żeńskiej sekcji Górnika stoją trenerki Barbara Żelichowska i Agnieszka Pluskota.

Górnik to pierwszy klub, który uzyskał awans do II ligi kobiet w tym sezonie. Na chwilę obecną liderami pozostałych trzech makroregionalnych grup trzecich lig są odpowiednio Iskra Tarnów, LFA Szczecin i Diamenty Warszawa.