Natalia Pakulska w Środzie Wielkopolskiej

Doświadczona pomocniczka została nową zawodniczką I-ligowej Polonii Środa Wielkopolska. Ostatnie pół roku grała w III lidze.


To bardzo ciekawy ruch kadrowy w wielkopolskiej piłce kobiecej. Z III-ligowego zespołu Słupczanka Słupca do I-ligowej Polonii Środa Wielkopolska przechodzi Natalia Pakulska. Słupcznaka, choć jest wiceliderem międzywojewódzkiej trzeciej ligi to ma już nikłe szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Z kolei Polonia Środa stoi potencjalnie przez uzyskaniem swojego największego sukcesu w historii klubu - awansu do elity.

Urodzona w 1991 roku Natalia Pakulska to jedna z ikon Medyka Konin ostatnich lat. W Medyku grała od 2005 roku, kiedy to przeprowadziła się z Brześcia Kujawskiego do Konina po tym jak została wypatrzona na turnieju przez trenerów Medyka. Z Medykiem na krajowym boisku osiągnęła wszystko, co było tylko możliwe. Grała w Koninie w czasie jego największych sukcesów wygrywając z nim Ekstraligę i zdobywając razem z Pucharem Polski dublet cztery razy z rzędu w latach 2014-2017.

Ostatniego lata ex-reprezentantka Polski, która w seniorskiej kadrze wystąpiła 37 razy opuściła koniński klub i związała się ze Słupczanką Słupca, beniaminkiem III ligi. Był to wówczas największy transfer letniego okienka transferowego w niższych ligach. Razem ze Słupczanką ukończyła rundę jesienną na 2. miejscu w lidze ze stratą pięciu punktów do liderującego LFA Szczecin.

Polonia Środa Wielkopolska rozgrywa swój szósty sezon w I lidze. Dotychczas była zespołem ze środka ligi. Rundę jesienną podopieczne trenera Marka Gierałki zakończyły na 3. miejscu w lidze i są jednym z zespołów liczących się w grze o awans do Ekstraligi. Liderem I ligi jest Resovia Rzeszów (27 punktów) a za nią Checz Marcus Gdynia (22 pkt). Warto pamiętać, że awans uzyskają dwa zespoły z ligi. Polonia ma 21 punktów i jeden mecz rozegrany mniej - 24 lutego w zaległym spotkaniu z jesieni zagra na wyjeździe z HydroTruck Radom.