Cztery bramki Pajor w Bundeslidze

Swój nowy rekord w ilości strzelonych goli w jednym meczu Bundesligi ustanowiła Ewa Pajor. Zdobyła cztery bramki.

W 14. kolejce Frauen-Bundesligi zawodniczki VfL Wolfsburg pokonały na wyjeździe 1. FC Nürnberg aż 9:1. Dla wicemistrzyń Niemiec z Wolfsburgu było to ich najwyższe zwycięstwo w trwającym sezonie. W sobotnim meczu show urządziła Ewa Pajor. Reprezentantka Polski zdobyła cztery bramki, a dodatkowo dołożyła od siebie dwie asysty do trafień koleżanek z zespołu.

Obecny sezon jest dziewiątym, w którym Pajor występuje na boiskach Bundesligi. Do soboty miała na swoim koncie łącznie pięć hattricków. Teraz po raz pierwszy w historii swoich gier na niemieckich boiskach strzeliła cztery bramki w jednym meczu. W tym sezonie nasza reprezentantka ma już na swoim koncie 10 trafień. Dzięki swojemu popisowi w meczu z Nürnberg wybiła się na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelczyń mając o dwa trafienia więcej niż Vanessa Fudalla oraz o trzy gole strzelone więcej niż... Nikola Karczewska występująca od tego sezonu w Leverkusen.

Po rozegraniu 14 z 22 kolejek Bundesligi liderem rozgrywek jest broniący tytułu Bayer Monachium, który ma zaledwie o punkt więcej niż VfL Wolfsburg. Na trzecim miejscu w lidze jest aktualnie Eintracht Frankfurt. Taka sama trójka ligi była na zakończenie ubiegłego sezonu. W tym sezonie oprócz Pajor w najwyższej lidze niemieckiej grają również inne reprezentantki Polski - Tanja Pawollek, Sylwia Matysik, Nikola Karczewska, Weronika Zawistowska, Adriana Achińska, Natalia Padilla-Bidas, Martyna Wiankowska oraz Weronika Kaczor. Ta ostatnia jako piłkarka 1. FC Nürnberg nie zdołała w ostatnią sobotę powstrzymać Pajor.

Urodzona w 1996 roku Ewa Pajor w VfL Wolfsburg gra od 2015 roku. Wcześniej występowała w Medyku Konin. W pierwszej Bundeslidze rozegrała 116 spotkań i strzeliła w niej 88 bramek co jest imponującym wynikiem. W tym czasie pięciokrotnie zdobyła mistrzostwo Niemiec oraz raz w 2019 była królową strzelczyń ligi niemieckiej. Od ponad dwóch lat jest kapitanem reprezentacji Polski. Czterokrotnie była wybierana piłkarką roku według tygodnika „Piłka Nożna" - za 2018, 2019, 2022 i 2023 rok.