Adriele Rocha ponownie najlepsza na świecie

Drugi raz z rzędu Adriele Rocha została uznana najlepszą na świecie zawodniczką beach soccera. Polki wyróżnione.


Beach Soccer Worldwide podsumował sezon 2023 w światowym beach soccerze. Podczas gali, która 12 lutego odbyła się w Dubaju wręczono nagrody indywidualne dla najlepszych z najlepszych. Wybrano między innymi najlepszą zawodniczkę sezonu.

Najlepszą zawodniczką sezonu 2023 w beach soccerze została tak samo jak rok temu Adriele Rocha Da Silva. 27-letnia Brazylijka od lat jest uznawana za jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Od 2018 roku co roku zajmuje miejsce na podium tego plebiscytu, a od dwóch lat go wygrywa. Rocha w latach 2018-2022 była związana z Grembachem Łódź, najlepszym w tym okresie kobiecym zespołem beach soccera w Polsce. Wspólnie z nim zdobyła między innymi Mistrzostwo Polski w 2018 roku czy wygrała klubowe Mistrzostwa Świata w 2022 roku.

Za plecami Rochy znalazły się dwie reprezentantki Hiszpanii - Adriana Manau oraz Andrea Mirón. Obie w czerwcu 2023 roku brały udział w Igrzyskach Europejskich, które w kategorii beach soccera odbywały się w Tarnowie. Reprezentacja Hiszpanii w składzie z Manau i Mión pokonała Polskę w półfinale 3:2, a następnie wygrała European Games, których nasz kraj był gospodarzem. Polki pod wodzą selekcjonera Mateusza Sroki zajęły w nich 4. miejsce na sześć startujących drużyn narodowych.

Do tytułu MVP 2023 nominowanych było łącznie 50 zawodniczek z całego świata. W tym gronie była kilka Polek. Nominowane były cztery zawodniczki FC10 Ladies Zgierz będące jednocześnie reprezentantkami beachsoccerowej kadry narodowej naszego kraju. Nominacje otrzymały Katarzyna Gozdek, Paulina Bednarska, Wiktoria Kaczmarek oraz bramkarka Dominika Dewicka. Nominacje do miana trenera roku otrzymał natomiast Bogusław Saganowski z FC10 Ladies Zgierz. Znalazł się on w gronie dwudziestu docenionych szkoleniowców.

Best women's player
2023 - Adriele Rocha (Brazylia)
2022 - Adriele Rocha (Brazylia)
2021 - Molly Clark (Anglia)
2020 - nie wybano
2019 - Carolina González (Hiszpania)
2018 - Marina Fedorova (Rosja)
2017 - Sarah Kempson (Anglia)

2023
Najlepszy zawodnik mężczyzn: Rodrigo Soares (BRA)
Najlepsza zawodniczka kobiet: Adriele Rocha (BRA)
Najlepsza 5: Casapieri (ITA), Ozu Moreira (JPN), Bruno Xavier (BRA), Bê Martins (POR) i Rodrigo Soares (BRA)
Legenda: ON Saeed Hareb
Najlepszy bramkarz mężczyzn: Leandro Casapieri (Włochy)
Najlepsza bramkarz kobiet: Laura Gallego (SPA)
Wschodząca gwiazda: Gustav Madsen (DEN)
Najlepszy gol: Adriele Rocha (BRA)
Najlepszy trener: Christian Méndez (trener Hiszpanii)
Nagroda sędziowska: Michele Conti
Najlepsze wydarzenie: Puchar NEOM Beach Soccer Cup