Alicja Barszcz odebrała nagrodę Nike

Bramkarka Resovii została wybrana najlepszą piłkarką na Podkarpaciu w poprzednim roku. Kulesza wręczył jej nagrodę.


Po raz dwudziesty Podkarpacki Związek Piłki Nożnej rozdał specjalne wyróżnienia dla najlepszych sportowców w regionie. Po raz dziewiąty z rzędu kapituła dokonała także wyboru najlepszej piłkarki Podkarpacia. Tytuł piłkarka roku za zeszły rok otrzymała Alicja Barszcz grająca w I-ligowym zespole Resovia Rzeszów.

Zwyciężczyni plebiscytu "Podkarpacka Nike" jest bramkarką aktualnego lidera I-ligi kobiet. 19-letnia golkiperka z Resovią jest związana od 2018 roku. Pierwsze piłkarskie kroki stawiała natomiast w drużynie DAP Girls Dębica. Po rundzie jesiennej Resovia Rzeszów jest liderem ligi i zmierza ku swojemu historycznemu awansowi do Ekstraligi.

Oprócz Barszcz w plebiscycie nominowane były również Barbara Kaznecka z Sokoła Kolbuszowa Dolna oraz Julia Lorenc z Sanovia Lesko. O wynikach plebiscytu zadecydowała kapituła związkowa.

Statuetkę Alicja Barszcz odebrała podczas piątkowej gali, która odbyła się w hali G2A Arena w Jasionce. Tak samo jak rok temu nagrodę najlepszej piłkarce Podkarpacia wręczył Cezary Kulesza - prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na gali obecny był także między innymi Zbigniew Bartnik, przewodniczący Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN.

Piłkarka roku na Podkarpaciu
2023 - Alicja Barszcz (Resovia Rzeszów)
2022 - Gabriela Kaput (Resovia Rzeszów)
2021 - gala nie odbyła się
2020 - gala nie odbyła się

2019 - Karolina Bednarz (Resovia Rzeszów)
2018 - Sandra Oleszczuk (GKS Majdan Sieniawski)
2017 - Patrycja Motyka (Sokół Kolbuszowa Dolna)
2016 - Marta Olejarczyk (Sokół Kolbuszowa Dolna)
2015 - Klaudia Korab (Sokół Kolbuszowa Dolna)
2014 - Sabina Wargacka (Resovia Rzeszów)
2013 - Agnieszka Pastuła (Sokół Kolbuszowa Dolna)