Ola Sobkowicz piłkarką roku Opolszczyzny

Dokonano wyboru piłkarki roku na Opolszczyźnie. Plebiscyt za 2023 rok wygrała Aleksandra Sobkowicz z Rolnika Głogówek.


W Kędzierzynie-Koźlu odbyła się coroczna Gala Opolskiej Piłki organizowana przez Opolski Związek Piłki Nożnej. To właśnie na niej poznaliśmy najlepszego piłkarza, piłkarkę, młodzieżowca, trenera i sędziego w roku 2023 na Opolszczyźnie.

Po raz drugi historii plebiscytu dokonano wyboru piłkarki roku na Opolszczyźnie. W tym roku statuetkę odebrała 20-letnia Aleksandra Sobkowicz z Rolnika Głogówek. Na podium najlepszych piłkarek województwa opolskiego uplasowały się także Marlena Miadzielec z Polonii Prószków oraz Oliwia Baron z Unii Opole.

Cała trójka wyróżnionych piłkarek była obecna na uroczystej gali. Nagrodę Sobkowicz wręczył Adam Kaźmierczak, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej odpowiedzialny za piłkarstwo amatorskie wspólnie z Tomaszem Szulcem, prezesem firmy Tomadex SC będącej jednym ze sponsorów polskiej piłki. Na sobotniej gali obecny był także między innymi Cezary Kulesza, prezes PZPN.

Urodzona w 2003 roku Aleksandra Sobkowicz w rundzie wiosennej zeszłego sezonu pomogła Rolnikowi utrzymać się w II lidze kobiet i tym samym zachować byt klubu na szczeblu centralnym zaś jesienią pomagała mu zdobywać kolejne punkty na boiskach drugiej ligi. Wspólnie z Rolnikiem gra również w Ekstralidze futsalu. Ola Sobkowicz to młodsza siostra Agaty Sobkowicz, jednej z ikon żeńskiego futsalu.

Podczas gali uhonorowana została także Klaudia Golasz, która od lat związana jest z piłkarstwem kobiecym zarówno jako pracownik Opolskiego Związku Piłki Nożnej oraz działaczka obchodzącego w zeszłym roku swoje 40-lecie istnienia Rolnika Głogówek. Golasz otrzymała srebrne honorowe oznaczenie OZPN.

Rok temu piłkarką 2022 roku na Opolszczyźnie została Julia Baron.