Cztery nasze sędzie szkoliły się w Turcji

Kolegium Sędziów PZPN zabrało na zimowy obóz do Turcji cztery sędzie międzynarodowe kobiecego futbolu.


W dniach 25 stycznia - 3 lutego czwórka kobiet-sędzi brała udział w zgrupowaniu sędziów w tureckiej Antalyi. Zimowe zgrupowanie sędziów to najważniejszy coroczny projekt szkoleniowy Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Łącznie w tegorocznym zgrupowaniu uczestniczyło 64 czołowych arbitrów z całej Polski. Zaproszenie kobiet-sędzi do Turcji to pozytywny sygnał płynący z PZPN dla środowiska kobiecego.

Środowisko piłki kobiecej w Turcji reprezentowały sędzie główne 33-letnia Michalina Diakow i 31-letnia Angelika Gębka oraz sędzie asystentki 36-letnia Aleksandra Ulanowska i 30-letnia Julia Bukarowicz. Cała czwórka jest sędziami międzynarodowymi FIFA z tym, że Gębka to sędzia beach soccera.

Każdy dzień obozu miał podobny scenariusz: rozpoczynał się od porannego rozruchu i śniadania, po którym miała miejsce pierwsza część zajęć teoretycznych. Następnie odbywał się trening biegowy. Zwolnieni z treningu byli tylko ci, którzy danego dnia zostali wydelegowani do sędziowania meczów kontrolnych. Po obiedzie był czas na trening na siłowni oraz odnowę. Po kolacji na zakończenie dnia wszyscy uczestnicy zgrupowania jeszcze raz udawali się na salę wykładową.

Rok i dwa lata temu KS PZPN do Turcji nie zabrał żadnej sędzi
. Z kolei w latach 2021 i 2020 zgrupowanie nad Bosforem nie odbywało się. W 2019 roku uczestniczyły w nim Ewa Augustyn i Anna Adamska, a w 2018 roku do Turcji wraz z najlepszymi polskimi sędziami poleciały Monika Mularczyk i tak samo jak teraz Michalina Diakow.