Kinga Kozak mistrzynią Szkocji

Sukces reprezentantki Polski w jej pierwszym sezonie gry za granicą. Kinga Kozak z Glasgow City zdobyła mistrzostwo.


W polskiej ekstralidze nie udało się jej zdobyć mistrzostwa Polski, choć grała zarówno w Medyku Konin, GKS Katowice czy Czarnych Sosnowiec. Swój pierwszy złoty medal w seniorskiej piłce zdobyła w Szkocji podczas pierwszego roku gry za granicą. Kinga Kozak ma powody do zadowolenia z mijającego sezonu 2022/2023.

Reprezentantka Polski, która w zeszłym roku przeszła z Czarnych Sosnowiec do Glasgow City zdobyła mistrzostwo Szkocji. Mistrzowski tytuł klub z Glasgow zapewnił sobie w ostatniej kolejce sezonu. W końcowej tabeli Glasgow City o dwa punkty wyprzedziło swojego odwiecznego rywala - Celtic.

Mistrzostwo dla Glasgow City to powrót Glasgow na należne mu miejsce. Klub Kozak mistrzem Szkocji był nieprzerwanie w latach 2008-2021. Rok temu został wicemistrzem kraju po tym jak stracił tytuł na rzecz Rangersów.

W trakcie sezonu ligowego Kinga Kozak rozegrała 29 spotkań i zdobyła 11 bramek.

21-letnia Kozak jest wychowanką UKS Bieskupianki Stara Krobia. Do kobiecej piłki nożnej wchodziła jako zawodniczka drużyn juniorskich Medyka Konin. W Ekstralidze zadebiutowała w 2018 roku jako piłkarka GKS Katowice w którym grała przez trzy sezony. Jeden sezon spędziła także w Sosnowcu. W 2020 roku zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski, a w 2022 roku wyjechała za granicę.