Szwecja rozłożona na łopatki

W swoim ostatnim meczu na Mistrzostwach Europy U17 młode Polki rozgromiły Szwecję aż 6:0. Hattrick Grzywińskiej.


Mistrzostwa Europy U17, 20.05.2023
Szwecja - Polska 0:6
Grzywińska x3, Jagodzińska, Witek, Witkowska

Sędzia: Deborah Bianchi (Włochy)

Szwecja: Cavander - Holmberg, Wangerheim (60 Jensen), Andersson, Stojanovska (46 Svensson), Björnberg (46 Andersson), Ihrfelt (70 Hultbäck), Larsson, Fredgren, Rolfsson, Sjöblom (Schröder)

Polska:
Woźniak - Witkowska, Kiełczewska, Cyraniak, Sikora (71 Lewicka), Szymczak, Witek (87 Półrolniczak), Araśniewicz, Guzik (87 Kuprowska), Jagodzińska (77 Gutowska), Grzywińska

Na zakończenie swojego udziału w turnieju finałowym Mistrzostw Europy U17 biało-czerwone wysoko wygrały ze Szwecją 6:0. Wcześniej jednak reprezentacja Polski przegrała mecze grupowe z Anglią 1:2 i Francją 0:3, przez co tak samo, jak Szwecja straciła szanse na wyjście z grupy do półfinałów i do ostatniego meczu w turnieju mogła podejść "na luzie".

Hattricka w mecze ze Szwecją ustrzeliła Zuzanna Grzywińska grająca na co dzień w ekstraligowym zespole AP Orlenu Gdańsk. Po jednym golu zdobyły Roksana Jagodzińska, Zuzanna Witek i Iga Witkowska. Awans z naszej grupy do półfinałów wywalczyła Francja i Anglia zaś z drugiej grupy Hiszpania i Szwecja.

Polki swój udział w młodzieżowym EURO U17 odbywającym się w Estonii zakończyły na trzecim miejscu w grupie co w ogólnym rozrachunku uplasowuje je na 5. miejscu Mistrzostw Europy U17. Dla reprezentacji siedemnastek był to trzeci udział w finałach ME. W 2013 roku biało-czerwone zdobyły pamiętne mistrzostwo Europy w Szwajcarii, a w 2018 roku na Litwie nie zdołały wyjść z grupy.

Teraz w Estonii odbędą się mecze półfinałowe. Francja zagra ze Szwajcarią, a Hiszpania z Anglią. Do swoich krajów po fazie grupowej wraca Polska, Szwecja, Niemcy a udział w grach kończy także Estonia.