Wiadomości

Poważna kontuzja snajperki GKS Katowice

Najlepsza strzelczyń GKS Katowice poważnie kontuzjowana. Amelia Bińkowska przeszła rekonstrukcję więzadła krzyżowego.


O dużym pechu może mówić Amelia Bińkowska. Ofensywnie usposobiona zawodniczka swój najlepszy jak dotychczas w karierze sezon zakończyła przedwcześnie przez poważną kontuzję. Na jednym z treningów filigranowa zawodniczka GKS Katowice doznała urazu, który wymagał interwencji chirurgicznej.

W ostatnich dniach Bińkowska przeszła zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego w kolanie. Teraz czeka ją kilkumiesięczny proces żmudnej rehabilitacji. Do gry wróci najprawdopodobniej na wiosnę 2024 roku. Dla 21-letniej piłkarki jest to jej najpoważniejsza kontuzja, jakiej do tej pory doznała.

Ten sezon dla Bińkowskiej pod względem wyników sportowych był wyjątkowy. Z GKS Katowice zapewniła swój pierwszy medal Ekstraligi, a teraz już bez niej GieKSa walczy o mistrzostwo Polski, którego kwestia rozstrzygnie się w ostatniej kolejce zaplanowanej na 28 maja.

Oprócz dobrych wyników zespołowych Bińkowska indywidualnie rozgrywała swój najlepszy sezon w karierze pod względem strzeleckim. W dziewiętnastu rozegranych przez siebie meczach zdobyła 15 bramek co jest jej najlepszym wynikiem w karierze. Dzięki temu stała się najlepszą strzelczynią Katowic w tym sezonie.

Końcówka sezonu okazała się pechowa dla czołowych strzelczyń Ekstraligi. Wcześniej wiązała krzyżowe w kolanie zerwała także Klaudia Miłek z Górnika Łęczna, która również rozgrywała pod względem indywidualnych statystach strzeleckich swój najlepszy sezon w karierze i walczyła o miano królowej strzelczyń.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - www.gkskatowice.eu