Łódź ponownie wygrała w Szczecinie (foto)

Do przerwy był rewanż za porażkę w półfinale Pucharu Polski. Po przerwie Anna Rędzia sprawiła, że niespodzianki nie było.

Ekstraliga kobiet, 13.05.2023 r.
Pogoń Szczecin - TME SMS Łódź 1:2
Oleszkiewicz - Rędzia x2

Sędzia: Michalina Diakow (Wielkopolski ZPN)

Pogoń: Radkiewicz - Michalczyk (81 Rybińska), Brzozowska, Szymaszek, Dyguś, Brodzik (65 Kuśmierczyk), Łaniewska (72 Radochońska), Ratajczyk, Zdunek, Garbowska (65 Giętkowska), Oleszkiewicz

SMS: Szperkowska - Enjo, Sokołowska, Konat, Zieniewicz, Grzybowska, Abambila, Rędzia, Jedlińska (8 Gąsieniec, 88 Bałdyga), Kopińska (78 Dąbrowska), Filipczak (88 Domin)

W 21. kolejce Ekstraligi kobiet TME SMS Łódź pokonał w Szczecinie tamtejszą Pogoń 2:1. Dla łodzianek było to drugie zwycięstwo w stolicy Pomorza Zachodniego w ciągu niespełna dwóch tygodni. Wcześniej łodzianki wygrały w Szczecinie w półfinale Pucharu Polski ogrywając Pogoń 5:1.

Ligowe spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Pogoni, która w 7. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Natalii Oleszkiewicz. Korzystny wynik dla gospodyń utrzymywał się przez godzinę gry. W 59. minucie do wyrównania doprowadziła Anna Rędzia ładnym strzałem z narożnika pola karnego, a cztery minuty później ta sama zawodniczka wyprowadziła SMS na prowadzenie po strzale głową.

Do końca sezonu Ekstraligi pozostała jedna kolejka, która odbędzie się 28 maja. Pogoń, która obecnie zajmuje 5. miejsce w lidze zakończy sezon we Wrocławiu mierząc się ze Śląskiem, zaś TME SMS Łódź, który wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Polski zagra u siebie z Górnikiem Łęczna ale aby obronić złoty medal musi patrzeć na wyniki GKS Katowice bo to one są liderkami ligi.