Wiadomości

Zubczyk zadebiutowała w Bielawiance Bielawa

Niezwykle doświadczona obrończyni ma pomóc Bielawiance Bielawa w utrzymaniu w gronie pierwszoligowców.


Swój ligowy debiut w barwach Bielawianki Bielawa ma za sobą Olha Zubczyk. 31-lenia obrończyni swój pierwszy mecz w barwach klubu z Dolnego Śląska rozegrała podczas 15. kolejki I ligi kobiet w której to Bielawianka na wyjeździe uległa Skrze Częstochowa 1:3. Klub z Bielawy walczy o utrzymanie na boiskach pierwszej ligi, a Zubczyk, która ostatnio dołączyła do zespołu ma swoim doświadczeniem wspomóc go w linii defensywnej.

Olha Zubchyk to niezwykle doświadczona obrończyni z bardzo dużym doświadczeniem na boiskach Ekstraligi. Ukrainka w 2010 roku przyjechała do Polski. Przez pięć lat grała w Górniku Łęczna, a później w UKS SMS Łódź, Czarnych Sosnowiec oraz ubiegły rok spędziła w Medyku Konin z którym rozstała się w trakcie obecnego sezonu. Przed paroma laty uzyskała polskie obywatelstwo i w 2018 roku zadebiutowała w reprezentacji Polski. Na swoim koncie ma 205 występów na poziomie Ekstraligi.

Bielawianka Bielawa w seniorskich rozgrywkach piłkarstwa kobiecego uczestniczy od 2014 roku. W zeszłym roku awansowała po raz pierwszy do I ligi kobiet, która jest zapleczem najwyższego szczebla piłkarstwa kobiecego w Polsce. Z I ligi spadnie w tym sezonie jeden zespół. Na chwilę obecną po dziewięć punktów mają najsłabsze w lidze Bielawianka Bielawa, Ząbkovia Ząbki i UKS SMS II Łódź. Realnie zagrożony spadkiem jest również Checz Marcus Gdynia.

W klubie z powiatu dzierżoniowskiego oprócz Zubczyk gra także między innymi Loreta Rogačiova otrzymująca powołania do reprezentacji Litwy. Bramkarką jest Ukrainka Mariia Valchuk, która jeszcze trzy lata temu strzegła bramki reprezentacji Ukrainy U19, a wcześniej również U17. Najskuteczniejszymi zawodniczkami zespołu są natomiast kapitan Karolina Tylak oraz Katarzyna Brzeska.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - Konas Szymon Foto