Medyk przerwał najgorszą passę w najnowszych dziejach

Dziewięć meczów ligowych bez zwycięstwa w tym sześć porażek i trzy remisy. Medyk Konin wygrywając w ostatni weekend ze Sportisem KKP Bydgoszcz 2:0 w ramach 15. kolejki Ekstraligi przerwał swoja najgorszą passę w najnowszych dziejach. Zwycięstwo nad Bydgoszczą było dla Medyka przysłowiowym złapaniem oddechu. Tą wygraną koninianki wygrały pierwszy mecz w Ekstralidze od września, trzema zdobytymi punktami nieco odbiły się od strefy spadkowej oraz zyskały większą przewagę nad rywalem z Bydgoszczy, który podobnie jak one jest zagrożony spadkiem z piłkarskiej elity. Pierwszego gola w meczu ze Sportisiem strzeliła w 65. minucie Patrycja Ziemba, a w 89. minucie na listę strzelczyń wpisała się Anna Gawrońska po asyście Ziemby. W najbliższy weekend Medyk zagra na wyjeździe z ostatnim w lidze HydroTruckiem Radom. Później w Ekstralidze będzie dwutygodniowa przerwa reprezentacyjna.

Na chwilę obecną najbardziej zagrożonymi spadkiem zespołami w lidze są HydroTruck Radom i Sportis KKP Bydgoszcz. Swojej przyszłości nie pewne mogą czuć się również zespoły Pogoń Tczew, AP Orlen Gdańsk i właśnie Medyk.