Rok Karoliny Koch na funkcji trenera GKS

Właśnie mija dokładnie rok, od kiedy Karolina Koch jest pierwszą trenerką GKS Katowice. Niespełna dziś 34-letnia Koch funkcję trenera katowickiego zespołu objęła w połowie marca 2022 roku, kiedy to z drużyną pożegnał się Witold Zając. Koch przed samodzielnym objęciem zespołu pełniła funkcję drugiego trenera w sztabie Zająca. Najpierw była tymczasową trenerką, a później już pełnoprawnym szkoleniowcem GieKSy.

Przez ten rok GKS Katowice zaliczył bardzo wysoki wzrost formy. Pod wodzą trenerki katowiczanki rozegrały 23 mecze na poziomie Ekstraligi z czego wygrały 16 spotkań, 2 zremisowały i 5 przegrały. W tym czasie miały serię jedenastu z rzędu zwycięstw w lidze. Przerwę zimową klub ze stolicy Górnego Śląska spędził jako lider ligi. Obecnie katowiczanki zajmują 2. miejsce w Ekstralidze. W tym sezonie walczą o swój pierwszy medal, a może nawet okaże się, że zostaną mistrzyniami Polski. Katowice w tym sezonie nie zdobędą natomiast Pucharu Polski. Z tej rywalizacji opadły na poziomie 1/32 finału przegrywając z Górnikiem Łęczna.

Karolina Koch jest wychowanką klubu Grunwald Ruda Śląska. W swojej przygodzie z piłką nożną grała w sześciu ekstraligowych klubach - Golu Częstochowa, Czarnych Sosnowiec, 1. FC AZS AWF Katowice, Mitechu Żywiec, Górniku Łęczna i GKS Katowice. Z GKS Katowice jest związana od 2017 roku - najpierw jako piłkarka, a później jako trenerka. Posiada dyplom UEFA A uprawniający do samodzielnego prowadzenia zespołu na najwyższym szczeblu polskiego piłkarstwa kobiecego.

Aktualnie w Ekstralidze kobiet na dwanaście zespołów dwa są prowadzone przez kobiety-trenerów. To GKS Katowice oraz Czarni Sosnowiec gdzie trenerką jest Anna Szymańska.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - Krzysztof Masztafiak