Jedzie na futsalowe finały Mistrzostw Europy

Monika Czudzinowicz weźmie udział w turnieju finałowym Mistrzostw Europy w futsalu, który odbędzie się na Węgrzech.


W dniach 17-19 marca w mieście Debreczyn na Węgrzech odbędzie się UEFA Women's Futsal Euro 2023. Jego uczestnikami będą cztery reprezentacje narodowe. Są to Hiszpania, Portugalia, Węgry oraz Ukraina. Będzie to trzecia edycja futsalowych mistrzostw Europy. Poprzednie dwie, które odbywały się w 2019 i 2022 roku wygrała Hiszpania.

Jedną z sędzi, które Komisja Sędziowska UEFA nominowała do udziału w turnieju jest Monika Czudzinowicz, jedyna polska sędzia międzynarodowa futsalu. Sędzia z Podlasia weźmie udział w meczu półfinałowym Ukraina - Węgry, a następnie najprawdopodobniej w meczu o brązowy bądź złoty medal. W poprzednich mistrzostwach w finałowym meczu rozstrzygał inny Polak - Damian Grabowski z Wałbrzycha.

32-letnia Czudzinowicz wcześniej brała udział w obu rundach eliminacji do UEFA Women's Futsal. Podczas pierwszej rundy sędziowała w turnieju na Litwie, natomiast w drugiej rundzie uczestniczyła w meczach turnieju odbywającego się w Czechach.

Futsalowe mistrzostwa Europy odbywają się co dwa lata. Reprezentacja Polski swój udział w eliminacjach rozpoczęła od drugiej rundy. W tym sezonie odbyła się ona w październiku w Poznaniu. Biało-czerwone w turnieju eliminacyjnym pokonały Chorwację 2:0, przegrały z Holandią 1:2 oraz zremisowały z Ukrainą 1:1. Awans z naszej grup wywalczyła Ukraina.