Rewanż Resovii. Dwa urodzinowe gole (foto)

Resovia Rzeszów pokonała Rekord Bielsko-Biała 3:0. Przy jednobramkowym prowadzeniu Alicja Barszcz obroniła karnego.

I liga kobiet, 25.02.2023 r.
Resovia Rzeszów - Rekord Bielsko-Biała 3:0
Bednarz x2, Czyż

Sędzia: Sylwia Wiatr (Małopolski ZPN)

Resovia: Barszcz, Gołojuch, Florek, Czyż, Kurasz, Gajdur (75 Dańko), Misiak (64 Michalska), Strasińska (73 Puzio), Litwin, Bednarz, Kaput (85 Mikrut),

Rekord: Majewska – Skolarz (46 Palichleb), Rżany, Piekarska, Gąsiorek, Moskała, Kubaszek, Suwada (75 Bednarek), Nowacka (46 Nowak), Gutowska (75 Szafran), Galus (46 Chóras)

Bardzo dobrze rundę wiosenną w I lidze rozpoczęła Resovia Rzeszów. Podopieczne trenera Pawła Szurgocińskiego pokonały na własnym terenie wyżej notowany Rekord Bielsko-Biała 3:0 i tym samym zrewanżowały się Rekordowi za porażkę 1:3 z inauguracji sezonu w sierpniu.

Resovia zaskoczyła rywalki agresywną grą. Już w 9. minucie gospodynie wyszły na prowadzenie po golu Katarzyny Czyż. Jednobramkowe prowadzenie Resovii utrzymywało się przez ponad godzinę gry. W 66. minucie przyjezdne mogły doprowadzić do wyrównania, lecz rzut karny egzekwowany przez faulowaną w polu karnym Wiktorię Nowak obroniła Alicja Barszcz.

Jedna bramka przewagi i obroniony rzut karny dodał sił rzeszowskiej ekipie. W 75. minucie prowadzenie podwyższyła Karolina Bednarz, a w 87. minucie dołożyła swojego drugiego gola i ustaliła wynik meczu na 3:0. Warto dodać, że w dniu meczu Bednarz obchodziła swoje 22. urodziny.