Mistrzostwa Świata U20 z Polką

Na Kostaryce rozpoczynają się Mistrzostwa Świata U20. W młodzieżowym Mundialu weźmie udział sędzia Katarzyna Wójs.


Od 10 do 28 sierpnia na Kostaryce w Ameryce Środkowej odbywać się będzie FIFA U-20 Women's World Cup. W młodzieżowym Mundialu weźmie udział szesnaście zespołów. Polska będzie miała na nim swoją przedstawicielkę z grona sędziowskiego.

W Mistrzostwa Świata U20 weźmie udział Katarzyna Wójs jako sędzia asystentka. Sędzia z Podkarpacia znalazła się w gronie ośmiu sędzi asystentek ze struktur UEFA, które poleciały na Kostarykę. Łącznie w Mundialu weźmie udział 13 sędzi głównych, 26 sędzi asystentek oraz 14 sędziów od systemu VAR.

Europę w mistrzostwach będą reprezentowały cztery zespoły narodowe. Będą to Niemcy, Francja, Holandia i Hiszpania, które zapewniły sobie prawo startu w Mundialu dzięki wynikowi osiągniętemu na Mistrzostwach Europy U19 w 2019 roku. Ponadto zagrają także Australia, Japonia, Korea Południowa, Ghana, Nigeria, Kanada, Meksyk, USA, Brazylia, Kolumbia, Nowa Zelandia oraz Kostaryka. Cztery lata temu Mundial U20 rozgrywany we Francji wygrała Japonia.

38-letnia Katarzyna Wójs od 2011 roku jest sędzią międzynarodową w rozgrywkach kobiet. Ma już mundialowe doświadczenie, gdyż w 2016 roku brała udział w żeńskich mistrzostwach Świata do lat 17 w Jordanii. Od trzech lat sędziuje mecze męskiej Ekstraklasy. W tym i w zeszłym roku była jedną z sędzi finału kobiecego Pucharu Polski.

Warto dodać, że inna z polskich sędzi - Paulina Baranowska otrzymała nominacje do udziału w finałach kobiecych Mistrzostw Świta U17, które w październiku odbędą się w Indiach.