Kolejne wyróżnienie dla polskiej sędzi

W październiku sędzia Paulina Baranowska poleci do Indii na finały Mistrzostw Świata U17 w piłce nożnej kobiet.

Dla polskiej sędzi to kolejne spore wyróżnienie. Ostatnio Paulina Baranowska jako pierwsza sędzia z Polski brała udział w meczu finałowym Mistrzostw Europy na słynnym londyńskim Wembley. Teraz polska sędzia asystentka otrzymała nominację na juniorskie Mistrzostwa Świata.

Nasza przedstawicielka została nominowana na jedną z sędzi asystentek FIFA U-17 Women's World Cup. Mistrzostwa Świata odbędą się w terminie 11-30 października w Indiach. Baranowska będzie jedną z dwunastu sędzi z Europy, które polecą do Indii.

O mistrzostwo Świata U17 zagra szesnaście zespołów U17 z sześciu światowych federacji. Europę reprezentować będą Francja, Niemcy i Hiszpania. Europejskie kwalifikację do Mistrzostw Świata odbywały się podczas majowego turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Bośni Hercegowinie. Do Indii polecą wszyscy trzej medaliście ME U17 z tego roku.

34-letnia Paulina Baranowska od 2019 roku jest sędzią międzynarodową. Od tego czasu jako sędzia asystentką sędziuje mecze męskiej Ekstraklasy w Polsce. W 2020 roku jako druga kobieta w historii wzięła udział w meczu finałowym męskiego Pucharu Polski. Podczas UEFA Women's Euro 2022 była sędzią asystentką w finale.

Wcześniej nominację do udziału również w roli sędzi asystentki w Mistrzostwach Świata U20 otrzymała Katarzyna Wójs, która na początku sierpnia poleci na mistrzostwa do Kostaryki.