Startują Mistrzostwa Polski w Beach Soccera

Od czwartku do soboty w Gdańsku rozgrywane będą Mistrzostwa Polski w plażowej piłce nożnej. Grembach Łódź broni złota.


We czwartek na plaży w Gdańsku-Brzeźnie rozpoczną się XVI Mistrzostwa Polski kobiet w plażowej piłce nożnej (Beach Soccer). O miano najlepszej plażowej drużyny w Polsce rywalizować będzie osiem drużyn drużyn.

Podczas turnieju o Puchar Polski który miesiąc temu odbył się na plaży w Gdańsku awans do turnieju o mistrzostwo kraju wywalczyło osiem zespołów. Są to w kolejności: Grembach Łódź, Pogoń Tczew, FC10 Ladies Zgierz, Sparta Daleszyce, Red Devils Ladies Chojnice, Czarni Rząśnia, UMKS Saller Zgierz i Sokół Kolbuszowa Dolna.

Turniej będzie ciekawy, ponieważ spotkają się w nim zespoły już odbyte z grą na piasku. Stawką gry nie będzie tylko mistrzowski tytuł, ale również prawo reprezentowania Polski na Euro Winners Cup 203 czyli w plażowej Lidze Mistrzyń. Tytułu będzie bronić Lady Grembach Łódź, który od pięciu lat jest nieprzerwanie mistrzem kraju w tej odmianie piłki.

Kobiece mistrzostwa Beach Soccera potrwają trzy dni. Mecze będą rozgrywane razem z meczami męskimi na dwóch boiskach utworzonych na Stadionie Letnim przy molo w Brzeźnie.