Sędziowała w finale Mistrzostw Europy

34-letnia Paulina Baranowska jako pierwsza Polka w historii sędziowała w meczu finałowym Mistrzostw Europy.


Przy rekordowej w historii Mistrzostw Europy 87-tysięcznej publiczności odbył się na słynnym londyńskim Wembley finał UEFA Women's Euro 2022. W meczu finałowym Anglia będąca gospodarzem całego turnieju o europejski czempionat pokonała po dogrywce Niemki 2:1.

Mecz finałowym na Wembley miał silny polski akcent. Sędzią asystentką finału była znana z boisk Ekstraligi kobiet oraz męskiej Ekstraklasy - Paulina Baranowska. Wspólnie z Ukrainkami Kateryną Monzul jako sędzią główną oraz Maryną Striletską poprowadziła finał.

34-letnia Paulina Baranowska reprezentująca Kolegium Sędziów Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki nożnej od początku EURO 2022 była jedną z 25 sędzi asystentek biorących udział w turnieju. Łącznie przez miesiąc trwania turnieju w Anglii wzięła udział w czterech spotkaniach.

Oprócz Baranowskiej w Anglii pracowała również Katarzyna Wierzbowska, która jest obserwatorem pracy sędzi. To właśnie do Wierzbowskiej nawiązała nominacja Baranowskiej do meczu finałowego ME. W 2003 roku Wierzbowska (jeszcze wtedy Nadolska) była sędzią asystentką w meczu finałowym Mistrzostw Świata, rozgrywanych wówczas w USA.

Na poprzednich finałach ME również mieliśmy swoje przedstawicielki wywodzące się z grona sędziowskiego. W 2017 roku w Holandii były Monika Mularczyk (sędzia główna) i Anna Dąbrowska (sędzia asystentka), a w 2013 roku w Szwecji była ponownie Monika Mularczyk i wspominana wyżej obserwatorka Katarzyna Wierzbowska.

Paulina Baranowska od 2019 roku jest sędzią międzynarodową. Od tego czasu jako sędzia asystentką sędziuje mecze męskiej Ekstraklasy w Polsce. W 2020 roku jako druga kobieta w historii wzięła udział w meczu finałowym męskiego Pucharu Polski.