Unia znów na piątke

Unia Racibórz znów wygrała 5:0. Tym razem porażki doznały piłkarki AZS PSW Biała Podlaska.

Ekstraliga kobiet, 21.03.2010 r. godz. 14:00
Unia Racibórz - AZS PSW Biała Podlaska 5:0 (2:0)
Sznyrowska 29, Winczo 37, Wiśniewska 49, 52, Syerova 54

Żółte kartki: Maciaszczyk, Sosnowska
Sędziuje: Katarzyna Wójs (Małopolska)

Unia: Antończyk - Darda, Rytwińska, Kasperska (60 Sosnowska), Mika (71 Karcz), Wiśniewska, Syerova, Mańczyńska, Stobba (62 Maciaszczyk), Sznyrowska, Winczo (65 Surma)

AZS: Kanclerz - Konieczna, Sykuła, Konicka, Żak - Sosnowska, Gaweł (73 Kaczerewska), Chrzanowska (89 Ciupińska), Rukasz (79 Baran) - Daleszyczyk, Krakowska

Początek spotkania wcale nie wskazywał na tak wysoką porażkę AZS. Ciężko mi było zmobilizować zespół do wielkiej walki. Przez pierwsze 30 minut byliśmy za wolni, mało było gry bez piłki, a zespół AZS umiejętnie się bronił - mówił o tym fragmencie gry trener unitek Remigiusz Trawiński.

Dopiero bramki Sznyrowskiej i Winczo pozwoliły Unii schodzić na przerwę z prowadzeniem. Zaraz po przerwie dobrą okazję miała Katarzyna Daleszczyk, ale jej strzał trafił w słupek. W odpowiedzi Unia była bezlitosna. Trzy bramki w krótkim okresie czasu Wiśniewskiej i Syerovej ustaliły wynik na 5:0.

Przy stanie 5:0 zmieniłem wszystkie reprezentantki, więc ten mecz się wyrównał, ale przewaga była nadal po naszej stronie. Poza dwoma sytuacjami AZS nie zagroził naszej bramce. Dziewczyny poszły trochę po najmniejszej linii opory. Po przerwie podkręciliśmy tempo i strzeliliśmy szybko 3 bramki. - ocenił mecz Remigiusz Trawiński.

Przez pierwsze pół godziny Mistrz Polski był bezradny, nie potrafiły zrobić żadnej składnej akcji, która by nam zagroziła. Niestety przydarzyło nam się kilka "prezentów", prostych strat i błędów i przez to przegraliśmy, szkoda ze tak wysoko - mówił o meczu trener AZS Marcin Kasprowicz. Pierwsze koty za ploty. Dziś pauzowała nasza kapitan - Karolina Zasadna. Jestem optymistą, mimo tej dzisiejszej porażki - zakończył trener AZS.

Zapis relacji na żywo:

1 - Mecz rozpoczęła Unia Racibórz
7 - pierwszy rzut rożny dla drużyny Unii zakończony niecelnym strzałem na bramkę Kanclerz
13 - na bramkę strzela Anna Sznyrowska, ale jej strzał broni bramkarka przyjezdnych
14 - w odpowiedzi kontratak zawodniczek AZS powstrzymany przez defensywę Unii
24 - rzut wolny dla AZS, piłka trafia w mur
29 - Bramka dla Unii! Nieporozumienie między obroną a bramkarką wykorzystuje w sytuacji sam na sam Anna Sznyrowska.
37 - Patrycja Wiśniewska strzela w poprzeczkę, do odbitej piłki dopadła Sznyrowska, wycofała do Manczyńskiej. Ta zagrała do Syerovej, która oddała piłkę Winczo, która strzałem pod poprzeczkę podwyższyła na 2:0
40 - Kolejna akcja - Wiśniewska wygrywa pojedynek z Kanclerz zagrywa do Syerovej, ta mając pustą bramkę strzela nad poprzeczką
45 - koniec I połowy
46 - początek II połowy
47 - pierwsza akcja AZS - Daleszczyk trafia w słupek
49 - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patrycja Wiśniewska podwyższa na 3:0
52 - kolejna bramka "Wiśni", która wykorzystuje sytuację sam na sam
54 - Unia bezlitosna po przerwie. Sznyrowska podaje, a Olga Syerova trafia na 5:0
60 - zmiana w Unii - za Darię Kasperską wchodzi była zawodniczka AZS - Aleksandra Sosnowska. Jest to debiut ligowy tej zawodniczki w barwach zespołu z Raciborza