Balcerzak obrała kierunek na Hiszpanię

Zagra w drużynie finalisty ostatniej edycji Pucharu Hiszpanii. Patrycja Balcerzak przechodzi z Niemiec do ligi hiszpańskiej.


Po trzech sezonach spędzonych w Niemczech kierunek na Hiszpanię obrała Patrycja Balcerzak. Pomocniczka podpisała kontrakt z Sporting Club de Huelva, który miniony sezon zakończył na 10. miejscu w lidze hiszpańskiej na szesnastu jej uczestników.

Ostatnie trzy lata Balcerzak spędziła w niemieckim SC Sand. Był to klub z dolnej części tabeli Bundesligi. Balcerzak kończyła z nim sezony na miejscach 8, 10 i ostatnio 11 co poskutkowało spadkiem Sand z Frauen-Bundesligi. Łącznie przez trzy lata Balcerzak wystąpiła w 46 meczach Bundesligi w których zdobyła jedną bramkę.

W Hiszpanii polska pomocniczka będzie występowała w Sporting de Huelva. Jej nowy klub mimo iż ligę zakończył na miejscu dziesiątym miejscu spośród szesnastu uczestników żeńskiej Primera División to w rozgrywkach Pucharu Hiszpanii doszedł do samego finału w którym uległ mistrzowi kraju - FC Barcelonie.

28-letnia Patrycja Balcerzak pochodzi z Sieradza. Jest wychowanką miejscowego klubu MOSiR Sieradz, który swego czasu grał także pod nazwą Ostrovii Ostrówek. W 2010 roku przeszła Pogoni Women Szczecin w której zadebiutowała w Ekstralidze. Od 2013 do 2018 roku grała w Medyku Konin, a później w Górniku Łęczna z którego w 2019 roku wyjechała do Niemiec, a teraz obrała kierunek na Hiszpanię.

Razem z Balcerzak w Sporting de Huelva będzie grała znana z polskich boisk Patrícia Hmírová. Słowaczka tego lata zamieniła z kolei Cypr na Hiszpanię. Z kolei w przeszłości w Huelva grały także inne zagraniczne zawodniczki znane z boisk Ekstraligi. Były to Emily Dolan, Ana Jelencić i Ernestina Abambila.