Małgorzata Mesjasz w Milanie!

Po trzech sezonach spędzonych w Bundeslidze reprezentantka Polski przeszła do ligi włoskiej. Zagra w AC Milan.


Czwarty klub niemieckiej Bundesligi zamieniła na brązowego medalistę włoskiej Serie A. Małgorzata Mesjasz podpisała dwuletni kontrakt z AC Milan. Tym samym reprezentantka Polski po trzech latach opuszcza Turbine Poczdam i niemiecką Bundesligę.

Nowy klub Mesjasz od czterech lat cyklicznie zajmuje miejsce na podium ligi włoskiej. Trzykrotnie kończył sezon na 3. miejscu i raz był wicemistrzem Włoch. Żeńska sekcja piłkarska słynnego AC Milan w Serie A gra od 2018 roku, kiedy to Milan przejął licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej od Bresci.

Stoperka reprezentacji Polski przez ostatnie trzy lata grała w Turbine Poczdam. W tym czasie za każdym razem kończyła sezon z Poczdamem na 4. miejscu w Bundeslidze. Łącznie przez trzy lata rozegrała w lidze niemieckiej 60 spotkań i strzeliła 9 bramek. Od początku swojej gry w Niemczech regularnie grała w Turbine.

25-letnia Małgorzata Mesjasz pochodzi z Częstochowy. Jest wychowanką UKS Olimpijczyk Częstochowa. Mając 16 lat jako piłkarka Gola Częstochowa zadebiutowała w Ekstralidze. Następnie grała także w 1. FC AZS AWF Katowice i od 2015 do 2019 roku w AZS PWSZ Wałbrzych. W 2018 roku zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski.

W Milanie klubową koleżanką Mesjasz będzie między innymi słynna reprezentantka Szwecji - Kosovare Asllani, która tego lata przeszła z Realu Madryt właśnie do AC Milan.