Konat we włoskiej Serie A

Po dziesięciu latach Katarzyna Konat opuszcza Ekstraligę. Przenosi się do ósmego zespołu włoskiej serie A.


Ostoja defensywy mistrzyń Polski zagra w lidze włoskiej. Katarzyna Konat w nowym sezonie będzie grała w ASD Calcio Pomigliano Femminile. To ósmy klub minionego sezonu włoskiej Serie A. Konat do Włoszech odeszła po tym, jak nie przedłużyła swojego kontraktu z mistrzem Polski - TME UKS SMS Łódź, którego była czołową zawodniczką.

O defensywnie usposobionej Konat śmiało można mówić, że była ostoją defensywy łódzkiego klubu. W SMS'ie grała od początku sezonu 2016/17 czyli od debiutu łódzkiego zespołu w Ekstralidze kobiet. Spośród wszystkich zawodniczek SMS miała najdłuższy straż w ekstraligowej drużynie. W zeszłym sezonie zagrała we wszystkich meczach zdobywając razem z zespołem mistrzostwo Polski, pierwsze mistrzostwo dla Łodzi.

ASD Calcio Pomigliano Femminile od roku gra we włoskiej Serie A. W swoim debiutanckim sezonie klub walczył o utrzymanie ligowego bytu na najwyższym szczeblu włoskiego piłkarstwa kobiecego. Udało mu się to zdobywając o cztery punkty więcej niż "najmocniejszy ze spadkowiczów". Pomigliano d'Arco leży w prowincji Neapol. W zeszłym sezonie w drużynie grało sporo zawodniczek zagranicznych z takich krajów jak USA, Serbia, Kamerun, Anglia, Litwa, Szwecja i Australia.

26-letnia Katarzyna Konat wychowanką Medyka Konin. Na szczeblu Ekstraligi kobiet zadebiutowała jako szesnastolatka w 2012 roku. Od tego czasu w Ekstralidze rozegrała łącznie 161 spotkań w barwach trzech klubów - Medyka Konin, AZS PWSZ Wałbrzych oraz TME SMS Łódź. W 2013 roku razem z reprezentacją Polski U17 zdobyła pamiętne Mistrzostwo Europy.