Fischerová przenosi się do Szwecji

Patrícia Fischerová w Polsce grała przez równe dziesięć lat. Teraz Słowaczka przeniosła się do mocniejszej ligi szwedzkiej.

Z szwedzkim IFK Kalmar grającym w Damallsvenskan, czyli na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Szwecji związała się Patrícia Fischerová. Niezwykle doświadczona obrończyni ze Słowacji tym samym opuszcza po dziesięciu latach nasz kraj. W tym czasie Fischerová była jedną z czołowych obrończyń polskiej Ekstraligi oraz filarem obrony Czarnych Sosnowiec.

IFK Kalmar walczy obecnie o utrzymanie w szwedzkiej elicie. W Szwecji rozgrywki odbywają się systemem całorocznym wiosna-jesień. Obecnie w Damallsvenskan jest przerwa w rozgrywkach, która potrwa do początku sierpnia.

29-letnia Patrícia Fischerová do Polski przyjechała latem 2012 roku. Najpierw grała w I-ligowym 1.FC AZS AWF Katowice z którym wywalczyła awans do Ekstraligi. Miała krótki epizod w Zagłębiu Lubin. Od 2015 roku występowała w Czarnych Sosnowiec. Reprezentantka Słowacji przez cały okres swojej gry w Polsce zbierała bardzo pochlebne opinie.