XI edycja „Mała Piłkarska Kadra Czeka”

Turniej „Mała Piłkarska Kadra Czeka” wygrała drużyna UKKS Katowice. Na podium Szczerców i Świdnica.

W dniach 10 - 13 lipca w Zamościu odbył się 11. Ogólnopolski Turniej LZS w Piłce Nożnej Dziewcząt — Mistrzostwa KZ LZS w Piłce Nożnej „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna. W turnieju mistrzowskim udział wzięło 12 drużyn.

Mistrzem Krajowego Zrzeszenia LZS została drużyna UKKS Katowice (woj. śląskie), wicemistrzem Astoria Szczerców (woj. łódzkie), trzecie miejsce zajęły piłkarki z MKS Polonia Świdnica (woj. dolnośląskie). W meczu finałowym Katowice rozbił Astorię aż 6:0.

Królową strzelców została Laura Kosno z UKKS Katowice. MVP turnieju wybrana została Nicola Gałuszka z UKKS Katowice. Najlepszą bramkarką okazała się być Emilia Wójcik z Polonii Świdnica.

Organizatorem „MPKCz” było Krajowe Zrzeszenie LZS i Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie, partnerami: Polski Związek Piłki Nożnej, Lubelski Związek Piłki Nożnej, Miasto Zamość. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Samorząd Województwa Lubelskiego.

Medale, puchary i nagrody wręczał zawodniczkom Zbigniew Bartnik, prezes miejscowego Lubelskiego Związku Piłki Nożnej oraz przewodniczący Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego w PZPN.