Porażka z Islandią w Grodzisku Wielkopolskim

Reprezentacja Polski uległa Islandii 1:3 w towarzyskim meczu rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim.

29.06.2022, mecz towarzyski
Polska - Islandia 1:3
Pajor 45 - Þorvaldsdóttir 52, Jónsdóttir 54, Albertsdóttir 84

Sędzia: Michalia Diakow (Polska)

Polska: Klabis - Mesjasz, Grec, Matysik, Buszewska (42 Zapała), Achcińska, Pawollek (60 Grzywińska), Zawistowska (59 Kopińska), Wiankowska (87 Tarczyńska), Pajor, Karczewska (60 Garbowska)

Nie udało się dowieźć Polkom do końca zwycięstwa w towarzyskim meczu z wyżej notowaną Islandią. Polki w środę przegrały w Grodzisku Wielkopolskim z Islandią 1:3 w meczu towarzyskim. Dla Polek był to szósty mecz w 2022 roku i niestety piąta w tym roku porażka.

Dla przeciwniczek był to sparing, który bezpośrednio poprzedzał ich wyjazd na finały Mistrzostw Europy do Anglii dlatego też ewentualne zwycięstwo Polek nad finalistkami EURO 2022 było nie lada sensacją nawet pomimo tego ze w rankingu FIFA obie reprezentacje dzieli minimalna różnica - Finki są na 29. miejscu, a Polki zajmują 33. miejsce.

Jako pierwsze gola w meczu zdobyły Polki. W doliczonym czasie gry do I-połowy Martyna Wiankowska wyłożyła piłkę Ewie Pajor i było 1:0. Tuż po przerwie Islandki zdobyły dwie bramki i wynik był po ich stronie. W końcówce meczu padł trzeci gol przyjezdnych.

Debiut w reprezentacji Polski zaliczyła w tym meczu 23-letnia Tanja Pawollek z niemieckiego klubu Eintracht Frankfurt. Wcześniej Pawollek grała w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec. W swoim debiucie zagrała w podstawowej "11" i spędziła na boisku godzinę czasu.