Złoto Pogoni Tczew w MMP U19

Pogoń Tczew wywalczyła Młodzieżowe Mistrzostwo Polski U19 w futsalu. Trzydniowy turniej rozegrano w Krakowie.

W weekend 3-5 grudnia rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet do lat 19. Szesnaście zespołów rywalizowało o złoty medal. Najlepszy w stawce okazał się zespół Pogoń Tczew, który w finale pokonał UKS Staszkówka Jelna 4:3.

Na podium stanął również Rekord Bielsko-Biała, po wygranej w meczu o 3. miejsce z Prądniczanką Kraków 1:0. Była to jedenasta edycja mistrzostw w tej kategorii wiekowej.

Najlepszą zawodniczką trzydniowych mistrzostw została wybrana Magdalena Sobal z Pogoni Tczew. Jej zespołowa koleżanka Natalia Niemaszyk została najlepszą bramkarką. Najwięcej bramek w całym turnieju zdobyła natomiast Julia Fryczek ze Staszkówki Jelna.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-19 były pierwszym futsalowym turniejem w tym sezonie. W terminach późniejszych odbędą się także Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych U17 oraz U15, którymi gospodarzami będą odpowiednio TS ROW Rybnik oraz AZS UAM Poznań.